Zariaďujeme spálňu do úspešných farieb

Zatiaľ čo kvalitný matrac (či už to bude pamäťový alebo pružinový matrac) podporuje náš spánok, farby v spálni môžu výraznou mierou ovplyvniť iné aspekty nášho života. A to vrátane toho, či budeme alebo nebudeme úspešní. Staré čínske učenie feng šuej totiž tvrdí, že existujú konkrétne farebné odtiene, ktoré majú signalizovať práve spomínaný úspech. Ako teda konkrétne vymaľovať?

Zemité odtiene sú stávkou na istotu

Staré čínske učenie verí, že existujú spôsoby, ako nechať voľne prúdiť energiu a harmóniu miestností. A práve to sa má pozitívne odrážať na našich životoch, ktoré by razom mali byť bez stresu a starostí. Za vyskúšanie rozhodne stojí aj to, že vymaľujeme svoju spálňu do farieb, ktoré podľa starého čínskeho učenia znamenajú úspech. Patria medzi ne hlavne zemité tóny, konkrétne teda hnedá, tlmená žltá, ďalej aj piesková alebo béžová, prípadne šedobéžový odtieň.

Vhodné sú tiež odtiene ako okrová, prípadne sa nebojte siahnuť ani po dňoch toľko populárnych jemne pastelových odtieňoch.

Nie je to len o farbách

Aby sa vám v spálni skutočne dobre spalo, mali by ste brať do úvahy aj ďalšie pravidlá spomínaného starého čínskeho učenia. Napríklad je rozhodujúce aj to, kde spíte. Lôžko musí byť dobre umiestnené, konkrétne by ste mali posteľ umiestniť na miesto, odkiaľ uvidíte do celého priestoru. Nohy majú smerovať z dverí.

Ďalej nezabudnite, že sa pod posteľou nemá ukrývať žiadny úložný priestor, ktorý by bránil priechodu spomínanej energie. Snažte sa mať pod posteľou poriadok, nie druhý odpadkový kôš, ktorý v tejto oáze pokoja nemá, čo robiť.

A nakoniec sa snažte neustále obklopovať čistotou. Práve čistota a poriadok – to sú alfy aj omegy bývania podľa feng šuej. Neporiadok má na človek neblahý vplyv, či už by sa nachádzal v spálni alebo kdekoľvek inde po domove.

Môže sa Vám ešte páčiť...