3 rady, ako sa správne starať o orchidey

Každá žena sa snaží o to, aby jej domácnosť bola ako lusk. Väčšinou sa dbá hlavne na upratovanie, ktorý sa pravidelne koná väčšinou v sobotu, pretože to je taký voľný deň, ktorý je vhodný práve k domácemu upratovaní. Lenže okrem upratovania sa ženy snažia aj o to, aby v ich domácnosti bolo stále príjemne a aby tunajšie atmosféra mala niečo do seba. Preto je dôležité dbať v domácnosti aj na doplnky, ktoré robia domov domovom.

Čo sa týka doplnkov, ktoré už od pohľadu zabývajú – nejedná sa len a len o také doplnky, medzi ktoré sa radí hlavne fotografie alebo výrobky detí, ktoré priniesli zo škôlky. Sú to hlavne aj kvetiny. Kvety už odjakživa zútulnia domácnosť absolútne fenomenálne. Našťastie existujú aj také druhy kvetov, o ktoré je schopný postarať sa aj ten, kto kvetinám absolútne nerozumie.

Medzi najobľúbenejšie druhy izbových kvetín patrí rozhodne orchidey, avšak práve tieto kvety sú vhodné iba pre záhradníkov a zahradnice – musí sa o ne totiž starať.

1) Špeciálne pôda je základ

Veľa ľudí nevie, že sa musí orchidey sadiť do takého substrátu, ktorý je určený len pre orchidey ako také. V inom substráte hynú, a tak nepokúšajte šťastie a radšej si kúpte substrát, ktorý si zaobstarať máte.

2) Zalievanie je iné ako u ostatných kvetín

Orchidey majú taky špeciálny kvetináče, do ktorých sa sadia. Sú také, ktoré sú vhodné pre zalievanie. Orchidey sa totiž nesmie zalievať klasicky z vrchu. Musí sa do vody namočiť zospodu, chvíľku sa tam musí nechať a až potom sa vyberú – keď je hlina nasiaknutá. Inak sa orchidey zalievať nesmú.

3) kropia listy, nie kvety

Pri kropenie dávajte pozor na to, aby ste kropili len listy – nie kvety ako takej. Je to z toho dôvodu, že listom kropenie nevadí (ba im to dokonca prospieva a vyhnete sa tak prachu), ale kvety pod ťarchou vlahy vädnú.

Môže sa Vám ešte páčiť...