4 falošné krby do interiérov, kam si naozajstný zaobstarať nemôžete

Mať doma krb je pre veľa ľudí veľký sen a symbol útulného domova. Nie vždy je ale jeho výstavba možná. Naozajstné šľahajúce plamene a praskajúce drevo samozrejme nič nevynahradia, avšak strochou šikovnosti si doma môžete postaviť obstojnú náhradu, ktorá miestnosti rozjasní a zútulní.

Krb spultového stolíka

Máte doma starý pultový stolík, ktorý na nič nevyužívate? Vdýchnite mu nový život – stačí pár náterov farbou, ktorá bude ladiť so zvyškom interiéru, a môže sa z neho stať dokonalá replika krbu. Priestor za stolíkom natrite čiernou farbou a dole naskladajte kôpku polienok. Na stôl naskladajte dekorácie alebo ho použite ako podstavec pod televízor ao nový „krb“ máte postarané.

Konštrukcia so sviečkami či svetlami

Pokiaľ patríte medzi milovníkov starodávneho nábytku, zauvažujte o kúpe zdobnej krbovej konštrukcie zmramoru alebo jeho imitácie, prípadne z dreva, ktoré sú lacnejšie. Aj keď sa v ňom oheň nikdy nerozhorí, svoj účel splní skvele, pokiaľ do neho naukladáte LED sviečky rôznych veľkostí. S nimi rozhodne nešetrite, čím viac ich bude, tým lepšie bude konštrukcia vyzerať. Pokiaľ nemáte LED sviečky, rovnakú službu vám urobia LED žiarovky a svetielka v teplej bielej farbe.

Vlastná výroba

Mantinel si môžete vyrobiť aj sami z ľubovoľného materiálu. Využiť môžete napríklad veľký kus polystyrénu, ktorý vyrežete do požadovaného tvaru. Dobre bude vyzerať aj drevo, ale aj nepoužité kachličky. Vzory dodajú priestoru hĺbku a postarajú sa o ilúziu skutočného krbu. Do vytvoreného výklenku môžete zasadiť obrazovku so živou tapetou horiaceho ohňa, moderný nádych ale dostane so soškami, dekoráciami alebo dokonca izbovými rastlinami.

3D fototapety

Ak netrváte na plasticite, najjednoduchším spôsobom je zaobstaranie 3D fototapety alebo samolepky na stenu smotívom krbu. K dostaniu je hneď niekoľko variant. Výhodou je, že nezaberú žiadne miesto a vzávislosti na prevedení môžu byť veľmi detailné, takže ich na prvý pohľad nerozoznáte od pravého krbu.

Môže sa Vám ešte páčiť...