5 krokov pre rýchle upratovanie miestnosti do pol hodiny

Nie ste práve milovníkom upratovania, ale napriek tomu si prajte, aby bolo u vás čisto a útulno? Pozrite sa na rýchle upratovanie miestnosti, s ktorým všetko zvládnete do pol hodinky. Ideme na to! Vysávače a mopy do ruky, teraz!

Poriadok musí byť

Nezabudnite pred upratovaním upratať všetky predmety a prekážky, ktoré bránia v pohodlnom upratovaní. Zvlášť dielňa je u chlapov doslova pohroma. Pokiaľ nemáte závesné organizéry alebo regály, tak to bude náročné.

Záclony do práčky

Choďte na to od lesa a začnite na hornom kraji miestnosti. Odstráňte záclony a vložte ich do pracieho vrecka. Pokiaľ ho nemáte, postačí uzatvárateľný poťah od vankúša. Zvoľte najkratší úsporný program a nízke otáčky. V rámci potrieb vašej domácej drogérie by ste mali disponovať jemným pracím práškom, ale aj škrobom na záclony.

Hurá na prach

Vaša domácnosť potrebuje rýchlu akciu. Jednu miestnosť za pol hodiny? To hravo zvládnete. Vezmite si upratovacie pomôcky na prach a vezmite celú miestnosť poriadne od stropu až dole. Cestou premýšľajte, či môžete vyradiť už niektoré ozdobné predmety v miestnosti, na ktorých sa usadzuje prach. Omeťte garniže, parapety, ale aj všetok nábytok. Nezabudnite si pustiť veselú a rýchlu hudbu, ktorá vám pomôže.

Ošetrujeme nábytok

Keď ste prach ošetrili, teraz nastúpi opäť domáca drogéria. Zvoľte leštenku na nábytok, ktorá obsahuje antistatické zložky, ktoré budú ďalej zabraňovať prachu v jeho uložení. Univerzálny prostriedok použijete pre všetky typy povrchov. Stačí len handričku a sprej, a máte postarané.

Okná mrknutím oka

Sú v miestnosti okná alebo zrkadlá? Práve nadišiel ich čas. Počas jedinej pesničky, ktorá vám veselo znie, sa postaráte o ich dokonalý vzhľad. Do kýblika natočte trochu teplej vody, pridajte tri lyžice octu. Drsnou stranou upratovacej hubky odstráňte mechanické nečistoty, potom ešte okno znovu ošetrite hladkou stranou hubky. Stierkou odstráňte prebytočnú vodu, okraje okna očistite čistou bavlnenou handrou. Rýchle a super účinné!

Vytierame

Tak, a teraz je na čase poriadne zatočiť so všetkým prachom, ktorý ulpel na podlahe. Pomocou mopu zotrite povrch celej miestnosti. Handrou ešte znova prečistite okraje vašej miestnosti.

Zaveste záclony. Upracte upratovacie pomôcky, handry vložte do práčky, a je hotovo.

Môže sa Vám ešte páčiť...