5 tipov na rýchle upratovanie kúpeľne. Ušetrite čas aj nervy

Žiadne dlhé zmýkanie. Stačí 5 tipov a priestor kúpeľne sa bude blýskať čistotou. Ako na to?

Všetko preč

Zabudnite na upratovacie prostriedky, ktoré budú rozosiate po poličkách. Tak sa stanete otrokom vašej kúpeľne a každý týždeň budete nútení upratovať usadzujúci sa prach na každej jednotlivej fľaštičke. Domov si kúpte vstavané skrine a všetky uteráky, upratovacie prostriedky a drogériu, ktorú ste si kúpili do zásoby, upracte z očí aj z priestoru. Stolárstvo v Ostrave realizuje nábytok na mieru po celej republike.

Ometáme prach

Ako prvé si k ruke vezmite prachovku so strapcami. Obľúbený upratovací prostriedok sa v mnohých domácnostiach prezýva smiešne „líščí chvost“, je ale samozrejme tvorený umelými vláknami. Omeťte priestor stropu, nevynechajte ani svietidlo. Následne prejdite prachovkou aj celé steny a všetky rámy – zrkadlo, obrazy aj okná.

Hurá akcia na sanitu

A sme na nižšom poschodí. Teraz budeme venovať chvíľu času sanite a kachličkám. Sanitu ošetrite pieskovým prostriedkom. Hubkou rýchlymi pohybmi rozotrite prostriedok a snažte sa, aby sa jeho abrazívne schopnosti postarali o elimináciu nečistôt. Následne stačí piesok na vane iba umyť. Zostane príjemná vôňa a čistota. Kachličky umyte drsnou stranou hubky a zotrite čistou handrou. Kachličky sa najlepšie umývajú potom, čo ste si dali dlhší kúpeľ. Sú totiž orosené vzniknutou parou.

Podlaha a mizneme

Ako posledný bod upratovania nám zostáva podlaha. Tú si z logických dôvodov nechávame na koniec. Na podlahu je najlepšie sa vrhnúť v dvoch fázach. Najprv pomocou vysávača vysajeme prach a škáry. Následne handrou namočenou vo vode s trochou octu dezinfikujeme priestor. A je hotovo. Nič viac sa už diať nebude.

Rýchlosť nadovšetko

Zajtra na nás nečistoty čakajú znova. Preto je nutné si upratovanie skutočne vyložiť ako rýchlu rozcvičku napríklad pred cvičením. Pustite si rytmickú hudbu a každému bodu venujte maximálne jednu pesničku. Nikde sa príliš dlho nezdržujte. Dôležitá je pravidelnosť.

A je to!

Môže sa Vám ešte páčiť...