8 výhod fotovoltaické elektrárne

Premýšľate, že si na svoju strechu alebo pozemok umiestnite fotovoltaickú elektráreň? Pozrite sa na 8 výhod, ktoré tento systém ponúka.

Neprodukuje CO2

Slnečná elektráreň je obnoviteľný zdroj energie. Pri výrobe elektriny sa tak nič nespaľuje, ani sa nespotrebúvajú zdroje energie zo zeme. Nevznikajú tiež žiadne splodiny.

Nevysiela žiadne žiarenie

Fotovoltaická elektráreň je nielen nehlučný systém, ktorý využíva energiu zo slnka, ale je tiež bezpečný pre zdravie. Nevysiela žiadne elektromagnetické žiarenie.

Neškodí ľuďom ani zvieratám

Inštalácia fotovoltaickej elektrárne na strechu alebo na pozemok nemá žiadny negatívny vplyv na zdravie ľudí alebo blahobyt zvierat. Fotovoltaická elektráreň je tiež úplne neškodná pre rastliny. Jedná sa len o krajinný prvok pre výrobu elektriny, ktorý nijako svojmu okoliu neškodí.

Nepotrebuje inú energiu

Solárne systémy nepotrebujú pre svoju prevádzku žiadnu inú energiu, než tú zo slnka. Nie sú teda odkázané na napojenie na sieť, svoju elektrinu si vie vyrobiť nezávisle na energiu z distribučnej siete.

FVE je bezúdržbová

Fotovoltaická elektráreň je po svojej inštalácii odbornou firmou absolútne bezúdržbová. Systém pracuje sám, bez nutnosti do neho akokoľvek zasahovať.

Elektrina zadarmo po dobu 30 rokov

Životnosť súčasných solárnych systémov je viac ako 30 rokov. Práve po tak dlhú dobu je možné získavať elektrickú energiu zo slnka úplne zadarmo. Po uplynutí tejto doby pomaly začína systém strácať na svojej pôvodnej výkonnej efektivite.

So štátnou dotáciou sú náklady nízke

Fotovoltaická elektráreň sa vyznačuje tiež tým, že jej vyhotovenie je možné nákladovo znížiť pomocou štátnej dotácie. Tá sa v súčasnosti pohybuje okolo 150 tisíc korún, čo predstavuje veľkú časť celkových nákladov na celý systém.

Elektrina, ktorá sa stále obnovuje

Prvýkrát v histórii ľudstva dokáže človek účinne zachytávať energiu, ktorá je tu pre všetkých zadarmo. Naviac je slnečný svit sila, ktorá sa neustále obnovuje a naším zásahom nijako nemizne.

Elektrina zo slnka je jedinečná možnosť, ako ušetriť za náklady za energie, navyše ekologicky.

Môže sa Vám ešte páčiť...