Aj jóga je šport!

Keďže sa pomaly, ale iste blíži horúce letné mesiace, mali by sme začať niečo robiť so svojou postavou. Prejedanie sa sladkosťami je síce vysoko návyková vec, ale pekné postave to naozaj neprospieva, naopak škodí. Ak beh nie je pre vás, pilates je veľa náročným riešením problému s prebytočnými kilami a nezaujal vás ani iný kolektívny šport napríklad tenis alebo bedminton, asi si musíte hľadať pomoc inde. Možnou alternatívou môže byť napríklad online tréner, lenže ten vás pekne zabije, o tom niet sporu. Teda sa rozhľad zúžil na jednoduchá, skôr nenáročná, ale na druhú stranu zase veľmi efektívne cvičenie. Medzi také sa radí napríklad joga. 

Jóga by sa prvýkrát mohla zdať ako cvičenie, ktoré má zvláštnu veľmi náročné pozície. Možno si zo začiatku budete myslieť, že tento typ cvičenia nemôžete zvládnuť, ale jedná sa naozaj len o prvý moment, ktorý je naozaj len klamný. Chce to cvik. Vďaka pravidelnému cvičeniu jogy sa postupne, po malých krôčikoch, dostanete k tým najťažším polohám, ktoré pre vás ale tou dobou budú už naozaj jednoduché. 

Nie je to len pomocník pri chudnutí 

Jóga je šport, ktorý opäť pomáha schudnúť, a to veľmi efektívne. Musíte k tomu ale dodržiavať pitný režim a pravidelnú stravu. Tri pravidlá, vďaka ktorým dosiahnete úspech, avšak určite poznáte. Vďaka joge stopercentne dosiahnete telesnej i duševnej pohody. Ak patríte k agresívnym či stresovým povahám, skúste si tieto nálady mierniť práve s týmto cvičením. Keďže dlhodobo odbúrava stres, dočkáte sa tiež kľudnejšieho spánku. Vďaka kvalite spánku nás potom prestanú trápiť aj bolesti chrbta či kĺbov. Preto, že týmto cvičením tiež detoxikujeme telo, ukľudňujeme svoju myseľ. Preto sa joga odporúča tým, ktorí trpia napríklad rôznymi strachy. Kvôli joge odbúrame látky v tele, ktoré spôsobujú pocity strachu. Strachopudi teda budú z ničoho nič tí nebojácni. 

Môže sa Vám ešte páčiť...