Aj kľučka vám môže rozjasniť celý interiér

Dverová kľučka. Najčastejšie sa ponúka v povrchovej úprave z mosadze, hliníka, chrómu, niklu, nereze, bronzu a rôznych kombinácií. V miestach, kde sa kľučka používa častejšie (napríklad vchodové dvere) sú vhodnejšie skôr prevedenie s kvalitnejšie povrchovou úpravou, aby sa kľučka skoro neopotrebovala. Medzi také konkrétne môžeme spomenúť napríklad niektoré prevedení z nereze, kovové kľučky alebo špeciálne kľuky so zvýšenou odolnosti proti poškriabaniu a inému poškodeniu.

Drobnosť, u ktorej si mnohý človek povie, že nie je potrebné sa ňou zaoberať. Opak je však pravdou. Tento drobný prvok každého interiéru je dôležitým detailom. A prečo? Pri otváraní dverí nám padne zrak najprv práve na kľučku. Preto je potrebné si stanoviť, aký typ interiéru chceme mať a potom mu prispôsobiť aj tento prvok. Ak ste zástancami minimalizmu, jednoduchosti a strohosti a váš interiér obsahuje pravidelné tvary, bude pre vás tou pravou kľučka z chrómu či nerezu. Tento menej výrazný štýl nenaruší koncept praktickosti a sterility interiéru.

Kľučka vo svetlejších farbách zaistí dojem čistoty a elegancie. Oproti tomu kľučka mosadzná alebo bronzová je priamo stvorená pre obyvateľov interiérov romantických alebo v štýle retro. Tu nájde uplatnenie ako veľmi skrášľujúce prvok, navodzujúci pohodovú, útulnú a domácu atmosféru. Tento typ kľučky vo farbách béžových až hnedých je dôkazom vzťahu k histórii a noblese. Na trhu je určite možné nájsť aj mnoho ďalších farieb a štýlov dverových kľučiek.

Záleží predovšetkým na vás, ktorú si vyberiete a ktorú doplníte alebo naopak ozvláštnite váš interiér. Ak ste človek, ktorý sa vyhýba konvenciám, môžete váš minimalistický byt ozvláštniť kľukou bronzovú. Spolu s doplnkom podobného štýlu môže váš byt získať úplne netradičný a jedinečný vzhľad. Preto sa nebojte improvizovať a kombinovať.

Môže sa Vám ešte páčiť...