Aj pri výbere prezúvok a cukla dbajte na svoje zdravie. Ako sa pri výbere nespáliť?

Nohy každého z nás sa líšia nielen svojím vzhľadom, ale predovšetkým ich zdravotný kondíciou. Nie každý sa môže pýšiť zdravými chodidlami, ktoré môžu obuť akúkoľvek obuv. Veľakrát sa stane, že aj obyčajné prezuvky či papuče nám môžu spôsobiť takú bolesť, ktorá je až neznesiteľná. Človek si povie, že sú to len papuče, ktoré určite padnú každému a v ktorých sa každý musí cítiť pohodlne, ale opak je pravdou. Šľapky nepatrí k obuvi, ktorá sa radí k tým najpohodlnejším. Je nutné sa pri výbere pozerať na mnoho kritérií, inak pri chôdzi budete trpieť. 

Aj keď papuče vyzerajú na pohľad nevinne a veľmi pohodlne, ich krásny vzhľad je mylný a môže byť zradný. Nenechajte sa zmiasť a radšej si nechajte pri výbere poradiť. Prinášame vám niekoľko tipov, ako sa pri výbere obyčajných papúč nespáliť. 

Dbajte na materiál 

Obrovskú pozornosť klaďte na samotný materiál. Nielen, že vás materiál môže odierať, ale aj v ňom môže noha kĺzať, pretože sa veľmi rýchlo spotí. Až k tomu kĺzanie dôjde, zrazu sa ľahko spôsobí odreniny či bolestivé pľuzgiere, navyše chôdza v takých prezúvkach bude dosť nepríjemná. 

Obrovským tabu je plast. Aj keď sa v súčasnej dobe plastová móda dostáva do popredia, plastové prezuvky sú niečo, čo na nohách nie je ani trochu pohodlné. Rovnako tak nepohodlné sú dreváky. 

Módne výstrelky si môžu dovoliť len tí, ktorí majú zdravé nohy 

Ako sme spomenuli na začiatku, naše nohy sa odlišujú nielen tým, ako vyzerajú, ale hlavne svojím zdravotným stavom. Napríklad len tí, ktorí sa pýši zdravýma nohami bez tvrdých pat, plesní aj popraskanie si môžu dovoliť nosiť moderné obuv, ktorá aktuálne „frčí“. 

Samozrejme aj u modernej obuvi je nutné dbať na niekoľko kritérií pri výbere. Je nutné mať stabilný a pevný podpätok, ktorý sa zaručí o pohodlnosť pri chôdzi, ďalej je potrebné, aby topánka stopercentne padla, aby nijako nekĺzala a noha v topánkach bola pevne zaistená. 

Môže sa Vám ešte páčiť...