Aj záhradníci amatéri môžu mať dom plný kvetov!

V každej domácnosti by malo byť dostatok kvetov. Kvety sú niečo, čo domácnosť dokonale zútulnia a spríjemnia. Ak ste si nekúpili kvety napríklad z toho dôvodu, že ste sa báli, že vám uhynú, pretože nepatríte k záhradníkom – profesionálom, potom máme pre vás dobrú správu! Vedeli ste, že existuje toľko druhov kvetov, ktoré môže pestovať aj úplný amatér? Skutočne! Takýchto druhov existuje veľa! Poďme sa s nimi zoznámiť.

Samozrejme sa jedná o vždyzelené rastliny. Nejedná sa o rastliny s kvetmi, pretože väčšinou tie potrebujú viac pozornosti. Vždyzelené rastliny by však mali byť súčasťou každej modernej domácnosti. Ľudia by si mali uvedomiť, že vždyzelené rastliny s nimi budú cez všetky rekonštrukcie, pri nich budú potrebné nanovo maľovať. Tieto izbové rastliny sa totiž hodí ku každej farbe.

Teraz už je len jedna otázka, a síce – aké druhy rastlín to sú?

• dracena

Veľmi obľúbenou izbovú rastlinou je dracena. Ide o izbovú rastlinu, ktorá má pevný ston, ale inak má len úzke listy. Vyzerá ako miniatúrne palmičky, ktorá má len tucty tenkých, dlhých listov. Starostlivosť o ne je úplne jednoduchá – sem tam sa zalejú, sem tam pokropí. Zalievanie je najlepšie raz za týždeň, ale ak zabudnete, stačí raz za štrnásť dní. Táto kytička si žije svojím vlastným životom a darí sa jej všade v dome – či už je na priamom slniečku alebo v úplnej tme.

• Zamioculcas

Podobne je na tom veľmi obľúbený kvetina Zamioculcas. Ide o izbovú rastlinu, ktorá má zaujímavé, lesklé lístočky. Rastie takmer sama, tiež si takzvane žije svojím vlastným životom. Pokiaľ si ju ešte nevybavuje, tak ju možno poznáte pod skratkou „Zaziky“.

• monstera

Túto kytičku poznáte hlavne z kvetinárstva, kde sa listy z monstery dávajú do objemných, bohatých kvetov. Monstera je možnosť, ako získate bohatú kvetinu za minimálnu cenu, pretože skutočne vykúzli bohatý kyticu aj z minimálneho množstva rezaných kvetov. Tento kvet vyžaduje úplne rovnakú starostlivosť, ako predošlé dve – pretože na ňu padá viac prach, je dobré ju častejšie kropiť.

Môže sa Vám ešte páčiť...