Aká dedičstva UNESCO možno poznať aj z gauča?

Nikdy v histórii sme nemohli spasiť svet tým, že budeme len sedieť na gauči. Aktuálne Koronavirové situácia vo svete po nás skrátka nežiada nič ťažké, preto by sme mali zostať doma, ak nám to teda práce umožňuje. V prípade, že vám bude doma dlho, v prípade, že zatúžite po cestovaní, odporúčame využiť možnosť, aká dnes ponúka napríklad múzeá. Tá dokonca spustila online svet, respektíve takú virtuálnu prehliadku svojich priestorov. Okrem toho takú virtuálnu prehliadku spustila aj iné miesta, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Síce teraz nemôžete cestovať tak, ako by ste chceli, ale chvíle si môžete skrátiť tým, že sa aspoň virtuálne pozriete na miesta, kam by ste možno niekedy chceli zájsť. Viete, aké konkrétne miesta zapísaná na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO môžeme sledovať z pohodlia domova?

Alhambra

Alhambra patrí ku španielskym pamiatkam, ktoré sú navštevované naozaj veľmi často. Táto španielska pamiatka, ktorá je zároveň zapísaná na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, zostáva jedným z najvýraznejších príkladov islamskej architektúry na svete. Postavená bola na prelome trinásteho a štrnásteho storočia a v rámci virtuálnej prehliadky ju môžete prejsť krížom, krážom.

Pyramídy v Gíze

Vidieť a navštíviť všetky divy sveta. To je cieľ mnohých milovníkov cestovania. Jeden div sveta môžete vidieť z pohodlia obývačky. Turistom sa totiž otvorili egyptské pyramídy v Gíze, ktoré sú dych berúce. V rámci virtuálnej prehliadky je možné navštíviť úchvatnou nekropolu tunajšieho starovekého mesta, tiež môžete vidieť Veľkú Cheopsovu pyramídu alebo samozrejme sfingu. Bonusom je to, že nebudete narážať do turistov ani tiav či pouličných predajcov.

Chrám Angkor Vat

Pre Kambodžu je zase typický tunajší chrám Angkor Vat. Ide o vôbec najväčšiu náboženskú stavbu na svete, ktorá bola v minulosti politickým a náboženským centrom takzvaných Kmérov.

Môže sa Vám ešte páčiť...