Aká obuv je vhodná na outdoorové športy?

Konečne je tu obdobie ako stvorené pre outdoorové športy. Pokiaľ praje počasie, rozhodne neseďte doma a radšej niečo podniknite. Nemusíte jazdiť niekam ďaleko, stačí preskúmať krásy, ktoré sa vám rozprestierajú priamo za domom. Do outdoorových športov sa totiž radí aj obľúbená turistika, pri ktorej pešo prejdete nejednu prírodnú krásu. K ďalším outdoorovým obľúbeným športom patrí aj beh či lezenie a cyklistika, otázkou je, akú obuv k jednotlivým športom voliť.

Outdoorových športov je habadej, rovnako ako je habadej obuvi, ktorú si k outdoorovým športom môžete obuť. Najobľúbenejšie športy sme už vymenovali, teraz si poďme povedať, akú obuv voliť k jednotlivým športom.

Obuv vhodná na turistiku

Čo sa týka turistiky, väčšinou sa chodí po neupravených terénoch, preto si nenazúvajte topánky s nízkou a rovnou podrážkou. Dajte prednosť vyvýšenej podrážke, ktorá je pevná. Poraďte sa najlepšie so zamestnancami v obchode so športovou obuvou, ktorí vám poradia. Turistická obuv musí byť pevná, na zaväzovanie, najlepšie až po členky.

Obuv vhodná na beh

Pokiaľ milujete beh, veľmi dobre viete, že potrebujete mať vhodnú športovú bežeckú obuv. Pokiaľ premýšľate, akú obuv si obuť, odporúčame vyvýšenú podrážku, ktorá je pre nohu oveľa pohodlnejšia. Nestávkujte na rovnú podrážku, vďaka ktorej nohy pri behu bolia.

Obuv vhodná na cyklistiku

Cyklistika je stále obľúbenejšia a obchody sú preto stále plnšie. Dnes sa už na každom rohu ponúka cyklistické oblečenie, vďaka ktorému žiadny človek nemusí usadiť na bicykel v teplákoch, ktoré budú len spomaľovať jazdu, pretože sa do nich dostane vietor. V súčasnej dobe existuje takzvané funkčné oblečenie, ktoré je ako stvorené nielen pre cyklistku, ale aj pre beh či inú športovú aktivitu. Čo sa však týka konkrétnej obuvi, tu nie sú určené pravidlá. Keďže šliapete, odporúča sa obuv, v ktorej je vám príjemne a pohodlne.

Môže sa Vám ešte páčiť...