Aká psie plemená milujú zimu a aká naopak nie?

Nech si hovorí, kto chce, čo chce, psy sú teplomilná stvorenia, ktoré nemajú zimu zrovna v láske. Mnohí ľudia sú toho názoru, že keď majú psy srsť, tak im v zime nie je teplo. Lenže práve títo ľudia, ktorí vo svojej hlave pestujú spomínanú myšlienku, si neuvedomujú, že práve srsť ľahko a pomerne rýchlo navlhne, teda je psovi zima, srsť je mu nepríjemná, navyše je ťažká. Zima teda naozaj nie je obľúbené obdobie psov, ale samozrejme nesmieme všetky plemená hádzať do jedného vreca. Existujú taky psie plemená, ktorým zima nevadí, ktoré sú doslova pre zimu stvorená, ktorá zimu milujú. 

Pri výbere štvornohého psieho maznáčika by ste mali pomýšľať na to, kde budete psa mať, kde s ním budete tráviť čas, aký veľký priestor bude mať na behanie či či bude žiť v meste alebo na dedine. V prípade, že bývate na horách alebo je váš dom obklopený obrovskými poli, kde je ustavične sneh, odporúčame investovať do horského plemená, ktoré miluje zimu. Keď mu ale bývate v meste alebo na dedine, kde sa sneh dlho neudrží, radšej investujte do takého plemená, ktoré nemá zimu príliš v láske. 

Aká psie plemená milujú zimu? 

Čo sa týka zimných plemien či inak povedané horských plemien, odporúčame investovať do huskyho, čo je pes pomerne drahý, ale je to pes doslova stvorený pre zimu. Miluje sneh, miluje radovánky v snehu, najradšej by sa snehom brodil dňom i nocou. 

Husky ale nie je jediné psie plemeno, ktoré miluje zimu. Aj o nemeckom ovčiakovi môžeme prehlásiť, že sa pre zimu doslova narodil. 

Aká psie plemená nemajú zimu v láske? 

Pokiaľ nepatríte k milovníkom zimy, kúpte si k sebe takého maznáčika, ktorý tiež nemá zimu zrovna v láske. Takým psom sú takmer všetky plemená malých psov, ktorí majú krátku srsť, ktorú je nutné počas zimy chrániť nejakým kusom odevu. Čivava, ratlík a podobní psy nie sú pre zimu stvorenia. 

Pre zimu nie sú stvorenia ani väčšie psíkovia, ako sú napríklad jazvečíky alebo Jack Russel. 

Môže sa Vám ešte páčiť...