Aké farby sa khode hodia? Zariaďte si štýlovú domácnosť

Nemusíte byť profesionáli voboru, aby ste odtušili, že niektoré farebné kombinácie si výborne rozumejú, iným naopak ich vzťah škrípe. Ako správne kombinovať farby?

Detaily, na ktorých záleží

Keď vojdete do miestnosti, mal by priestor pôsobiť celistvo. Keď vás začne bytový design baviť, budete si dávať záležať aj na detailoch. Zladiť garniže a zvyšok nábytku je dnes hračka, rovnako ako zaobstarať kvalitné záclony v štýle, ktorý ste si pre svoju miestnosť zvolili. Ako je to ale sfarbami, ktoré sa khode hodia?

Jedna miestnosť, jedna téma

Ideálne by sme mali dodržať líniu „jedna domácnosť, jedna téma“, ale pokiaľ začínate, zvoľte si najskôr jednu z miestností. Ako prvé si určite štýl, ktorý budete dodržiavať. Láka vás industry? Milujete minimalizmus? Alebo si potrpíte na farby a štýl provencie, anglického vidieka, alebo aj vintage či retro u vás bude mať dvere otvorené? Všetky štýly kombinujú špecifické farebné tóny. Bytoví dizajnéri totiž vedia, že niektoré dvojice sú zaručené „pecky“.

Chcete prírodné odtiene?

Prírodné farby a materiály si spolu skvele ladia. Napríklad šalviová farba si dobre rozumie sprírodným drevom, béžovými doplnkami spletených drevín, alebo sivormi obkladmi a dlažbou. Nad prírodnými materiálmi nikdy nemusíte dlho premýšľať. Kamenné obklady, drevená podlaha, drevený nábytok a ľanové textilné doplnky – to sú prvky, ktoré sú nadčasové a ich partnerstvo je večné.

Ideme žiariť

Priali by ste si niečo odviazanejšie? Choďte do zlatej farby. Tento prvok nesmie chýbať nielen vzťahoch a príbytkoch celebrít. Skvele poslúži aj vám. Zlatá farba sa dá dobre kombinovať nielen s prírodnými kráskami v podobe hnedej a ivory, ale aj stmavými odtieňmi alebo ďalšími farbami. Smaragdová pohovka a zlaté vankúšiky? Prečo nie? Zlatá sa hodí aj k papierovým doplnkom a strapcom, ktorými si svoj byt zútulníte.

Farby, ktoré by naopak naopak prísť nemali sú zelená a červená, ale aj modrá a oranžová.

Môže sa Vám ešte páčiť...