Aké izbové nevyžadujú ku svojmu spokojnému životu veľa svetla?

Pestovanie izbových rastlín nemusí byť nuda alebo nemusí to byť ani nič náročné. Niektoré izbové rastliny sú svojou starostlivosťou absolútne nenáročné, preto to zvládne naozaj každý človek, aj keď v minulosti treba izbové rastliny nepestoval. V prípade, že sa bojíte, že by vám izbové rastliny vo vašej domácnosti uhynuli preto, že nemáte v interiéroch dostatok svetla, nevešajte hlavu – aj vy môžete pestovať izbové rastliny. Niektoré totiž k svojmu spokojnému rastu nepotrebujú veľa svetla, ktoré by žiarilo na míle ďaleko.

Ak teda doma chcete mať trochu zelene, aj keď dostatok svetla vám chce zmariť vaše túžby a priania, prinášame vám pár tipov na izbové rastliny, ktoré si poradia aj bez dostatku svetla a ktoré budú žiť, aj keď na ne nebude stále svietiť slniečko.

Africká fialka

Jednou možnosťou je zaobstarať si africkú fialku, ktorá je nenáročná a ktorá nepotrebuje k životu veľa svetla. Ľudia ju pestujú hlavne v Európe a tiež v Spojených štátoch amerických. Miluje hlavne polotieň, poradí si však aj s úplným tieňom. Jej pôda by nemala byť nikdy úplne suchá, avšak stačí jej naozaj len málo vody, aby jej pôda zostávala vlhká.

alokázia

Poznáte izbovou rastlinou zvanú alokázie? Ide o izbovú rastlinu, ktorá má dlhé, tmavo zelené listy, ktoré sú rebrované. Miluje tieň a polotieň, darí sa jej hlavne v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Od jari do jesene sa udržuje jej pôda dostatočne vlhká, v ostatných ročných obdobiach sa doporučuje ju zalievať len občas.

aspidistra

Tejto rastline sa tiež inak hovorí kořenokvětka vyšší a rastie takmer všade, kde ju postavíte. Dokonca sa pobije aj so suchším vzduchom alebo s teplejším prostredím. Pôdu jej udržujte mierne vlhkú, počas zimy však rastlinka miluje skôr sucho, tak jej ho doprajte.

Môže sa Vám ešte páčiť...