Aké izbové rastliny zaujmú ako deti, tak aj ich rodičia?

Je vaša domácnosť neútulná a nezabývane, aj keď sa v nej nachádza hromada detí? Pokiaľ máte z vašej domácnosti taký pocit, chýba jej dostatočné množstvo izbových. Izbové rastliny by jednoznačne mali byť súčasťou každej domácnosti, dokonca aj tej, v ktorej žijú deti. Ak ste si mysleli, že izbové rastliny nie sú pre deti vhodní spoločníci, pomýlili ste sa. Nie všetky izbové rastliny sú jedovaté a nie všetky deti lákajú. Ak sa vydáte „na lov“ izbových rastlín, vezmite deti so sebou. Ak sa deťom budú kvety páčiť, budú sa o ne starať spoločne s vami. 

Ak ale nemáte čas na to, aby ste chodili s deťmi po kvetinárstvach a obchodoch so záhradkárskymi potrebami, máme pre vás niekoľko tipov na izbové rastliny, ktoré si zamilujete nielen vy, ale aj vaše deti. 

Všeobecne možno povedať, že pri výbere sa musí dbať na to, aby rastliny boli odolné, skôr menšie, napriek tomu aby upútali na prvý pohľad. 

Deti milujú mäsožravky 

Pre deti sú asi najviac fascinujúcimi rastlinami mäsožravky. Kúpte si domov teda jednu takú Adelu, ktorá ešte nevečeřela. Deti budú starostlivosť o ňu milovať, budú rastline neustále nosiť hmyz, ktorý ulovia v dome. 

Kráska menom begónie 

Rovnako tak atraktívny je kvetina zvaná begónie, ktorá možno pôsobí trochu provokatívne, napriek tomu ju deti (ale tiež aj ich rodičia) milujú. Starostlivosť o begónie nie je však jednoduchá, musíte pravidelne odstrihávať odkvitnuté kvety, musíte pravidelne rosiť listy, bez toho aby ste zasiahli kvety, ktoré neskôr hynú. Čo je však pozitívne, begónie rastie aj v zimných mesiacoch, odpočíva až vtedy, keď ju postavíte von. 

Farebné gerbery deti milujú 

Obľúbené sú tiež gerbery, pretože hrajú všetkými farbami, čo deti milujú. Gerbery nemusíte kupovať len v rezané podobe, ale môžete si ich priniesť aj v kvetináči. Deti si myslí, že gerbery sú veľké farebné sedmokrásky – je to roztomilé. Investujte teda do jednej takej „veľkej sedmokrásky“ a dajte im ich do izby. 

Môže sa Vám ešte páčiť...