Aké kozmetické chyby nás robia staršie?

Každý deň sa ženy líči, aby vyzerali trochu k svetu, aby sa páčili samy sebe, ale aj svojmu okoliu. V súčasnej dobe však mnohé ženy nevedia, ako sa správne líčiť. Naopak sa dopúšťa mnohých kozmetických chýb, ktoré je však zbytočne robia staršími. Líčenie by predsa len mala byť záchrana pred tým, aby sme vyzerali staršie, avšak väčšinou sa nalíčime tak, že sa stane opak, že vyzeráme zbytočne veľa starší, čo nie je práve pekné ani príťažlivé. Ak patríte k ženám, ktoré sa pravdepodobne nejakých kozmetických chýb dopúšťa, odhalíme je.

Aby ste nevyzerali zbytočne staršia, nedopúšťajte sa nižšie uvedených chýb. Radšej sa im vyvarujte a vypadajte naozaj mlado a krásne.

Nepoužívajte príliš veľa make-upu

Make-up je v mnohých chvíľach záchranou, ale niekedy dokáže skôr uškodiť. Vždy si ho nanášajte radšej menej ako viac, predchádzajte tak nepekným škvrnám na tvári, ktoré sú spôsobené práve veľkým množstvo make-upu. Navyše veľké množstvo make-upu sa vrýva do vrások okolo úst alebo na čele, teda žena opäť vyzerá staršie, než akú v skutočnosti je.

Vyvarujte sa lesklým tieňom

V súčasnej dobe sú lesklé tiene pomerne veľký hit v kozmetickom svete a vo svete líčenia, ale nejedná sa o tiene, ktoré by pristali každému. Vyvarovať sa im musí hlavne staršie ženy, ktoré majú spadnuté viečka a pri ktorých sú tiene trochu cez čiaru. Pokiaľ na tieňoch trvajú, potom by mali zvoliť skôr matné odtiene alebo neutrálne farby, nič vyzývavého.

Pozor na očné linky

Očné linky môžu byť naozaj veľmi zradné. Pokiaľ ju nanesiete zle, potom vám to môže rapídne pridať na veku. Oči sú pod hrubú čiernu očnú linkou skôr prepadnuté a menšie, unavenejší. Neaplikujte si očné linky hlavne vtedy, keď nie ste majiteľkou zrovna veľkých očí, ale skôr malých očiek, ktoré sa môžu pod očnými linkami úplne stratiť.

Stop kontúram

Kontúry už sú dávno out. Kontúrovacej ceruzky a ich aplikácie ženským perám pridáva len na veku. Namiesto toho radšej oživte svoju tvár červeným rúžom, nie tmavú kontúrovacou ceruzkou. Všetka pozornosť tak pôjde smerom k perám a nikto si nevšimne pribúdajúcich vrások okolo očí.

Môže sa Vám ešte páčiť...