Aké minerálne kamene sú vhodné pre Škorpiónov?

Plánujete sebe alebo svojim blízkym zaobstarať náramok z minerálov? Pri výbere sa pozerajte nielen na estetickú stránku veci. Vzhľad v tomto prípade nie je taký dôležitý, ako význam daného kameňa, z ktorého je módny doplnok vyrobený. Rozhodujúce slovo pri výbere tohto doplnku bude predovšetkým znamenie, v ktorom ste sa vy alebo obdarovaný narodili. Patríte medzi Škorpiónmi? Poďme sa pozrieť, aké kamene sú pre vás pomyselnou trefou do čierneho.

Definícia Škorpióna

Ľudia narodení v období medzi dvadsiatym štvrtým októbrom a dvadsiatym novembrom – presne tie môžeme označiť za Škorpiónov. Toto znamenie zverokruhu patrí medzi vodné, z pohľadu astronomického mu vládne Pluto. Ak by sme mali definovať či vypichnúť typické vlastnosti tohto znamenia, povieme, že Škorpióni sú húževnatí, majú jasné myslenie, sú veľmi bystrí a majú presný odhad situácie.

Bývajú to však povahy pomerne tiché. Drží sa často bokom, pretože vie byť veľmi panovačný. Na druhú stranu sú to bojovní, svárliví a zároveň aj nekompromisní ľudia, ktorí do istej miery vedia byť aj trpezliví.

Aké kamene sú pre Škorpiónov vhodné?

V prípade, že chcete náramkom z minerálov obdarovať práve niekoho, kto sa v znamení Škorpióna narodil, siahnite po hematite, ktorý dokáže podporiť vnútorný pokoj a zahnať negatívnu energiu. Vhodný je však aj achát alebo akvamarín, ďalej magnetit, rubín alebo krištáľ spojený s turmalínom.

Spomínaný achát je známy tým, že človeku vie dodať potrebnú rovnováhu, a to nielen tú citovú, ale aj telesnú a rozumovú. Dokonca sa označuje za pomocníka, ktorý z tela dokáže vyhnať negatívne emócie v podobe zatrpknutosti alebo zloby.

Taký akvamarín zase vnáša myseľ do úplnej spokojnosti. A podobne ako achát zmierňuje negatívne stavy, v tomto prípade podráždenosť a agresivitu. Navyše napomáha odblokovať komunikáciu a zlepšuje sebavyjadrovanie.

Môže sa Vám ešte páčiť...