Aké je najvyhľadávanejšie miesto v Beskydách?

Ak máte voľný víkend, väčšinou premýšľate, kam by ste sa vydali. Ak ste počas letných, horúcich mesiacov nestihli zájsť na žiadnu dovolenku, potom si rozhodne nejakú tú dovolenku zaslúžite. Nemusíte si brať voľno v práci na niekoľko dní, stačí si vziať voľno len v piatok a môžete sa vydať na taký pekný predĺžený víkend niekam do krásnych slovenských oblastí, ktoré ste ešte nevideli. Určite takých miest je ešte veľa – ľudia v poslednej dobe cestujú radšej do zahraničia, avšak bez spoznali krásu našej republiky.

V Česku máme rad krásnych miest, ktoré rozhodne stojí za návštevu, avšak jedno z nich je doslova najvyhľadávanejšie. Je to oblasť preslávená svojou neopísateľne nádhernou prírodou, ktorá vždy tají dych, či už sem cestujete počas jari, leta, jesene či počas zimy. Turisti sa sem schádzajú z celej Českej republiky počas celého roka, preto tu nikdy nebudete sami.

Krása, ktorá nejde slovami opísať

Najobľúbenejšie oblasťou sú Beskydy. Táto krásna prírodná oblasť má však jedno doslovne najvyhľadávanejšie miesto, kam turisti vždy zamieri. Jedná sa o Lysú horu, ktorá je najvyšším vrcholom Moravskoslezských Beskýd. Je hojne navštevovaná naozaj denne a vedú na jej vrchol rôzne turistické cesty, z ktorých najobľúbenejší je pravdepodobne Bezručův výplaz, ktorý je pomenovaný po českom, skvelom básnikovi.

Na Lysú horu však nemusíte chodiť len pešo, ale môžete si ju aj vyjsť na bicykli či na kolobežke, ktorá sa dá mimochodom požičať rovnako ako kolesá v tunajšom rekreačnom stredisku Sepetná.

Ak idem na celý víkend, kde sa môžem ubytovať?

Čo sa týka ubytovania, v blízkosti Lysej hory (a dokonca aj priamo pod Lysou horou) sa nachádza niekoľko možností, z ktorých si môžete vybrať. K dispozícii je blízky penzión Slniečko, kde sa vám dostane aj dobrého občerstvenia, ďalej napríklad chata Nechtík alebo napríklad bungalovy či hotely.

Môže sa Vám ešte páčiť...