Aké potraviny nám skutočne škodí?

Pri zdravom životnom štýle je potrebné dbať na správnu stravu. Je dôležité, aby obsahovala presne to, čo obsahovať má. Najmä sa jedná o vitamíny, minerály a iné telu prospešné látky. Pre dostatok bielkovín jeme mäso, zásobárňou vitamínov je ovocie a zelenina. Ovšem mnohokrát zaraďujeme do jedálnička aj také potraviny, ktoré práve nie sú dobrou voľbou. Veľakrát vážne škodí telu i zdravie. My ich ale nevidíme, pretože sú schované za zdravými etiketami alebo klamstvami našich susedov či kamarátov. Poďme si preto spomenúť tie najväčšie zloby, ktoré bezmyšlienkovite dodávame nášmu telu.

1. Rafinovaný cukor – hriešna sladkosť

Miesto rafinovaného cukru voľte radšej stévii sladkú alebo med. Konkrétne stévie je až o tristo krát sladší, než tento druh cukru. Naviac je zdravá a obsahuje tiež nejaké tie vitamíny. Kdežto o cukre sa to povedať naozaj nedá. Je potrebné ho čo najrýchlejšie vyradiť z nášho jedálnička. Nechcete byť predsa obézny. Rafinovaný cukor spôsobuje vyššiu sklony k nadváhe.

2. Bez hormónov vďaka konzervám

Konzervy sú síce super na dovolenku, ak idete niekam, kde ste nútení si variť sami. Radšej si ale priplaťte za kvalitnú stravu. Vďaka povrchovej vnútornej ochrannej vrstve u konzerv totiž vyhladíme všetky hormóny v tele.

3. Stop červenému mäsu

Najmä páni majú v obľube pochutnávať si na steakoch či inom spracovanie červeného mäsa. Prílišnú konzumácii by ale mali zamedziť. Tento typ mäsa totiž milerád podporuje rakovinu, a to konkrétne hrubého čreva.

4. Ani zemiačiky nejedzte

Dalo by sa povedať, že pri chudnutí či pri zdravom životnom štýle sa väčšina ľudí vyvaruje konzumácii mastných olejovitých chips. Ale kdeže! Častokrát sa totiž stretnete s ľuďmi, ktorí sa radi odmení poriadnym vrecom tohto nezdravého jedla. Vydržali deň na zdravej strave, tak prečo si ju neporušiť vážne nezdravú potravinou? Ak ste zaznamenali úbytok na váhe, a to napríklad o tri kilá, po jednom vrecúšku chips sa vám váha rýchlo vrátia, veľakrát aj dvojnásobne. Přibírací efekt je u zemiačikov naozaj rýchly (rovnako ako u fastfoodov).

Môže sa Vám ešte páčiť...