Aké potraviny zaháňa stres?

Stres je náš každodenný parťák. Ľudia v súčasnej dobe sú v strese kvôli práci, kvôli rodine, kvôli sebe samému. Človek by si však mal uvedomiť, že stres rozhodne nie je riešenie a že stres je potrebné zahnať, než nám spôsobí zdravotné problémy. Mnohé ženy sa domnievajú, že ak budú v strese, budú zázračne chudnúť, lenže pravdou je, že keď človek je v strese, tak naopak nechudne, skôr priberá. Preto je potrebné sa stresom bojovať, nech z vás prípadne nie je jedna veľká gulička. Že neviete, ako sa stresom bojovať? Poradíme vám.

Drvivá väčšina odborníkov by odporučila meditovať, nakoľko pri meditácii sa telo od stresu absolútne zbaví. Ak však nie ste zástancom meditácie, potom odporúčame do svojho jedálnička zaradiť takzvané antistresové potraviny, ktoré vám stres dokonale zaženú. A my vám prezradíme, aké antistresové potraviny existujú a aké možno do svojho jedálnička zaradiť.

Horúca čokoláda nadovšetko

Čokoláda je niečo, čo pomáha na nervy. To sa vie už od pradávna. Preto sú potrebné študenti zásobovaní čokoládou pri skúškach. Môžu ju konzumovať počas vypĺňania testov. Ak ste taky v strese, odporúčame vám dať si horúcu čokoládu treba s lieskovými orieškami. Potešíte tak svoje chuťové bunky a zaženiete stres.

Cesnačka je taky riešenie

Cesnak je považovaný za prírodné antibiotikum, v tomto prípade sa považuje za životabudič. Urobte si doma poriadnu, silnú cesnačku a uvidíte, ako vás postaví na nohy, dodá silu a zaženie stres. Navyše do tela dodáte potrebné množstvo vitamínov a telu prospešných látok, ktoré budú fungovať ako balzam na dušu i pre telo.

Vyskúšajte badián

Už ste niekedy vyskúšali takzvaný badyánový čaj? Ten má relaxačné účinky. Zaručí vám kvalitný spánok, navyše jeho vôňa sa vám bude páčiť a upokojí vás.

Môže sa Vám ešte páčiť...