Aké pretekárske trate na svete sa radí k najviac nebezpečným?

Hľadáte koníček, ktorý by bol plný adrenalínu a napätia? Potom by ste mali prejsť nejaký motoristický okruh alebo závod. Motokros alebo tiež formule či podobné športy sú plné adrenalínu aj napätie, avšak nesú so sebou tiež veľké nebezpečenstvo a riziko. Ak patríte k ľuďom, ktorí chcú zasadnúť do formule alebo na pretekárske motorku, potom sa vyhnite tratiam, ktoré sa radia k najviac nebezpečným.

Verte tomu alebo nie, existuje zoznam tých najviac nebezpečných tratí, aké na svete existujú. Jedná sa o pretekárskych tratí, kde sa v minulosti zabilo naozaj obrovské množstvo samotných pretekárov, dokonca aj mechanikov alebo pretekárskych maršalov. O niektorých z nižšie uvedených tratí ste už určite počuli. Sú to pomerne známe trate, ktoré sa však neblaho preslávili práve svojim obrovským počtom úmrtí.

Circuit de la Sarthe

Tento slávny francúzsky okruh možno poznáte. Poznať ho môžete hlavne preto, že sa tu každým rokom organizuje slávna dvadsaťštyrihodinovku v Le Mans. Každý, kto chce ísť po tejto trase, musí splniť naozaj vysoké nároky, ktoré sú na každého jazdca kladené. V minulosti tu došlo k niekoľkým smrteľným bouračkám. V posledných rokoch sa síce smrteľné nehody minimalizujú, ale stále sa konajú. Preto sa tento okruh radí k najnebezpečnejším vôbec.

Isle of Man

Ak by sme mali spomenúť pretekársku trať, ktorú možno označiť za skutočnú pretekárske čiernu kroniku, spomenuli by sme závodné trať Isle of Man. Jedná sa o improvizovanú trať, ktorá vedie po celom Isle of Man. Trať možno opísať ako kombináciu mestských ciest. Jazdí sa tadiaľ až tristo kilometrovou rýchlosťou, dokonca bol závod na tejto trati pár rokov zakázaný. Bol však obnovený, avšak stále tu obete rastú.

Obeťou tu narátali skoro dvesto päťdesiat. Aj to je dôvod, prečo bol pred rokmi závod na tejto trati zakázaný, aj keď teraz už zákaz neplatí.

Môže sa Vám ešte páčiť...