Aké raňajky sú najzdravšie a najvýživnejšie?

Raňajky sú základ dňa, je však veľká škoda, že na to veľa ľudí nedbajú a niekedy dokonca ani neraňajkujú. Je to škoda, pretože náš organizmus nie je na nový deň pripravený. Preto si radšej privstaňte a rozhodnite sa pre prípravu kvalitných raňajok, vďaka ktorým vám vaše telo jednoznačne poďakuje. Aké raňajky sa však radia k tým najzdravším a najvýživnejším?

Nemusíte ani žiť zdravým životným štýlom. Raňajky sú naozaj nutnosťou aj u tých najväčších laikov, ktorí doslova kašlú na svoje zdravie. Rozhodne sa ale na raňajky neodporúčajú jesť šišky a podobné sladkosti, ktoré nám hneď ráno do tela prinesú hromadu cukrov, čo samozrejme nie je v poriadku. Je nutné si uvedomiť, že raňajky môžu mať aj inú podobu, než podobu šišiek a croissantov.

Aké sladké raňajky si môžeme dopriať?

Pokiaľ dbáte na to, aby vaše raňajky boli sladké, potom prejdite k obľúbenému müsli. Müsli je úplne geniálna náhrada sladkých raňajok, aj keď proti týmto raňajkám má mnoho pripomienok mnoho ľudí. Avšak je to oveľa zdravšie raňajky, než šiška, a tak sa müsli rozhodne nebojte.

Aby ste nejedli túto potravinu samotnú, nasypte si ju do jogurtu – môže to byť grécky jogurt, ktorý v sebe má nízky obsah tuku, alebo samozrejme iný ďalší jogurt podľa vášho výberu. Aby ste však boli viac nasýtení, do tejto zmesi si ešte nakrájajte obľúbené ovocie. Jednou možnosťou sú napríklad jahody, inokedy skúste napríklad obľúbený banán alebo aj nektárinku či maliny.

Aké slané raňajky si môžeme dopriať?

Pokiaľ však nestojíte o sladké raňajky hneď ráno, doprajte si jednu z najvýživnejších a najlepších raňajok vôbec – vajíčka. Vajíčka sú presne to, čo by si mal každý človek dopriať takmer denne. Mnoho ľudí protestuje nad touto potravinou, ale pravdou je to, že keď k nim pridáme zeleninu a kúsok tmavého pečiva, potom si doprajeme naozaj tie najlepšie raňajky na svete.

V poslednej dobe si obohacujeme tieto raňajky aj avokádom. Je to rozhodne dobrá voľba, pretože avokádo v sebe nesie telu prospešné látky, na ktoré väčšinou zabúdame. Na vajíčka si môžeme buď položiť plátky avokáda, alebo si môžeme pripraviť avokádovú nátierku, ktorú si pridáme k omelete. Mňam!

Môže sa Vám ešte páčiť...