Aké stolné hry zabavia celú rodinu?

Chladné sychravé večery si žiadajú jediné – zapáliť oheň v krbe, urobiť si kakao alebo čaj, nasypať zemiačiky do misky a hrať stolové hry s celou rodinou. Konečne je tu obdobie, kedy sa celá rodina môže stretnúť pri jednej z obľúbených hier, u ktorej sa nielen zasmeje, ale u ktorej bude mať hlavne pocit, že je všetko tak, ako má byť. Ak chcete investovať do nejakej hry, ktorá by zabavila celú rodinu, odporúčame investovať do nižšie spomínaných hier, ktoré sú nielen obľúbené, ale aj osvedčené – zabavia celú rodinu, a to hneď po otvorení krabice. 

Hier je samozrejme na trhu veľa, lenže nájsť medzi modernými hrami kvalitnú hru, ktorá nás zabaví, je ďaleko ťažšie, než sa zapísať do Guinessovej knihy rekordov. Navyše mnohí ľudia ani nevedia, čo to stolové hry sú, pretože hrajú neustále na Xboxe alebo PlayStationu svoje obľúbené hry v digitálnej podobe. 

S Monopoly nikdy nič nepokazíte 

Ak vás čaká dlhý večer, odporúčame zahrať si hru Monopoly. Kto by túto podnikateľskú hru nepoznal! Síce sa najskôr na trh dostali klasické Dostihy a stávky, kde sa obchodovalo s koňmi, ale teraz je tu hra Monopoly, ktorú možno zohnať aj v nových, inovatívnych prevedeniach. Ešte donedávna sme mohli platiť len klasickými papierovými peniazmi, ale teraz je možné využívať bezkontaktné karty, vďaka čomu sú obchody ďaleko ľahšie a rýchlejšie. 

Ak nechcete míňať za Monopoly tisíce, môžete zamieriť do Pepča, kde majú hru nazvanú „Dobrý obchod“. Hra je na rovnaký spôsob ako Monopoly, platí sa tu papierovými peniazmi, avšak cenovo je tu veľký rozdiel. Hru „Dobrý obchod“ totiž kúpite do dvesto korún. 

Aktivity na party aj pre rodinné večery 

Maľovanie, pantomíma a vysvetľovanie. To je hra Aktivity, ktorú iste tiež nemusíme predstavovať. Opäť je možné zakúpiť niekoľko verzií, v každej je princíp úplne rovnaký. 

iKnow ako novinka na trhu 

Pokiaľ chcete preveriť svoje vedomosti a zistiť, či ste naozaj tak chytrí, ako si myslíte, odporúčame vám investovať do hry iKnow. Jedná sa o hru, do ktorej si môžete postupne prikupovať otázky, ale už z počiatku budete mať otázok zhruba 1600, čo je pre začiatok postačujúce. Okruhy sú: príroda, história, film, literatúra. 

Môže sa Vám ešte páčiť...