Aké sú aktuálne trendy na poli dioptrických okuliarov?

Okuliare sa stali v posledných rokoch veľkým trendom, a dokonca aj tí, ktorí sú dlhodobo milovníkmi kontaktných šošoviek prechádzajú na štýlovejšiu záležitosť. Aby ste však ohromili svoje okolie tým, čo vám práve sedí na nose, musíte sledovať aktuálne trendy. Je síce pravdou, že každému pristane trochu iný tvar okuliarov aj iný typ obrúčok, sledovanie toho najhorúcejšieho vám však pomôže pri výbere. Inými slovami ním nestrávite dlhé hodiny, ale pár minút. Čo teda konkrétne letí?

Jemné a kovové

Spomínate si na doby, kedy frčali plastové obrúčky u okuliarov? Nosili sa rôzne, boli väčšinou aj pomerne hrubé, ale najmä guľatým tváram presne toto pristalo. Pokiaľ sa však chystáte vyberať si nové okuliare, nemali by ste siahnuť po iných ako po jemných a kovových. Práve takéto typy sú totiž tým, čo sa nosia.

Jemné a kovové dioptrické okuliare budú najlepšie sedieť zimným typom čiže ženám a mužom so svetlou pleťou, modrými očami. Najlepšie budú ladiť s čiernou a striebornou farbou. Pokiaľ patríte k letným typom, miesto striebornej alebo čiernej siahnite skôr po pôsobivej zlatej.

Cat-eye pre srdcový tvar tváre

Ak je vaša tvár skôr väčšia, respektíve jej tvar je do srdiečka, siahnite po okuliaroch v tvare cat-eye. Tento dizajn pripomína na prvý pohľad mačku, rohy sú jemne do špičky, zatiaľ čo zvyšok okuliarov je guľatý. Do tohto dizajnu bývajú spracované ako kovové, tak plastové okuliare, výsledná podoba dioptrického módneho doplnku je tak rýdzo na vás.

Ak sa však chcete držať aktuálnych trendov, rozhodne by ste mali siahnuť po jemných a kovových, ako bolo uvedené vyššie. Plastové prevedenie voľte iba v prípade, že bude opäť v kombinácii s kovom.

Extravagancia v popredí

Rovnako ako farby tohto a budúceho roka sú trochu výraznejšie ako odtiene kedy skôr, aj okuliare môžete teraz voliť veľmi výrazné. Mnohí sa dokonca zhodujú na tom, že čím extravagantnejšie okuliare budú, tým lepšie. No, obrázok si o tom už urobte sami.

Môže sa Vám ešte páčiť...