Aké sú módne mýty, ktorým už dlho veríme?

Móda je oblasť, v ktorej sa orientujú hlavne ženy. Práve ženy sú hlavne tie, ktoré väčšinou veľmi dobre vedia, čo majú nosiť a kedy to majú nosiť. Lenže veľa žien žije v domnienke, že pruhy treba rozširujú, čo však nie je tak úplne pravda. Neverte všetkému, čo sa povráva. Hlavne neverte nasledujúcim mýtom, ktoré sú veľmi rozšírené, ale bohužiaľ mylné.

Mnoho žien sa v móde orientuje natoľko, že sa oblúkom vyhýbajú aktuálnym módnym hriechom. Ovšem taky sa vyhýbajú aj rôznemu oblečenie či rôznym vzorom, o ktorých sa dopočul, že rozširujú, spevňujú či niečo iné. Lenže väčšina týchto vecí je mylná, preto sa poďte s nami zoznámiť s módnymi mýty, ktoré už dlho kolujú v módnom svete.

Vodorovné pruhy rozširujú?

Mnoho žien si myslí, že vodorovné pruhy sa nesmie nosiť, pretože skrátka rozširujú. Na druhú stranu nosia hlavne zvislé pruhy, ktoré údajne majú zoštíhľovať, ale práve toto je ten najväčší mýtus a klam, ktorý koluje svetom módy.

Nejde o to, či sú pruhy vodorovnej alebo zvislej, ale ide hlavne o to, ako husté rozostupy sú medzi nimi a ako veľmi tmavé sú. Pokiaľ máte drobnú postavu, môžete si vziať napríklad tenké pruhy, ak však majú rovnakú šírku. Keď mu však máte veľkosť L a iné, zvoľte radšej väčší vzor. Svetlé pruhy by mali byť širšie ako tie tmavé.

Čierna rozhodne nezužuje za všetkých okolností!

Mnoho ľudí žije v domnienke, že čierna zoštíhľuje úplne kedykoľvek, ale nie je to zďaleka pravda. Čierna síce zoštíhľuje, ale nie vždy za všetkých okolností. Dbajte na to, aby ste si kupovali presnej veľkosti, nie nejaký obrovský habit. V tej forme vás rozhodne nezoštíhlo.

Ak túžite po zakrytie bruška, potom vyberte sukňu do pása – samozrejme čiernu. Tá vám postavu rozhodne zoštíhli. Ovšem vyhnite sa áčkovým sukniam, teda rozširujúcim sa sukniam – aj keby boli čierne, tak vás bohužiaľ zoštíhliť nepomôžu.

Môže sa Vám ešte páčiť...