Aké svadobné šaty patrí k najdrahším na svete?

Blíži sa váš svadobný deň? Pravdepodobne už máte vybrané miesto, kvety, rozoslané pozvánky, tiež máte vybrané prstienky alebo kapelu. Čo vám však ešte zostáva vymyslieť a rezervovať či kúpiť, sú svadobné šaty. Nevesty si na výbere svadobných šiat dávajú naozaj záležať, pretože v nich chcú vyzerať úplne dokonale. Nemajú záujem o to požičať si šaty, ktoré mala nevesta iná, radšej investujú do svojich vlastných svadobných šat, v ktorých budú jedinečné.

Keď sa nevesta rozhodne kúpiť si svoje vlastné šaty, prečo rovno neinvestovať do takých, ktoré si len tak niekto dovoliť nemôže a ktoré len tak niekto na sebe nemal? Vybrať si môžu nevesty z najdrahších šiat, aké na svete existujú.

Aké šaty sú špičky medzi róbami?

Ak by sme mali spomenúť šaty, ktoré sa radí k najdrahším svadobným šatám na svete, spomenuli by sme róbu z dielne japonského svadobného návrhára Yumiho Katsura. Šaty sú zdobené zelenými a bielymi drahokamy, tiež sú obšité tisíckou pravých perál. Ich celková cena preto dosiahla na osem a pol milióna dolárov.

O niečo lacnejšie sú šaty, ktoré boli predstavené pred desiatimi rokmi. Majú hodnotu jedného a pol milióna dolárov a sú tak drahé preto, že obsahujú na sebe pravej pávie perie. Aby boli vyrobené tieto unikátne šaty s vlečkou, muselo byť použité rovno 2009 kúskov pávích pier.

Aké svadobné šaty sú regulárne najdrahšie?

Ani jedny zo spomínaných šiat však nemožno označiť za najdrahšie kúsky. Za najdrahšie svadobné šaty sveta možno označiť svadobné šaty pochádzajúce zo spolupráce Renée Straussovej a Martina Katza. Šaty majú na sebe viac ako 150 karátov diamantov a ich cena sa vyšplhala až do výšky dvanástich miliónov dolárov. Práve tieto šaty sa dnes označujú za najdrahšie svadobné šaty sveta a nesú názov Diamond, a to kvôli použitým drahokamom.

Môže sa Vám ešte páčiť...