Aké je tajomstvo potravinových doplnkov?

Konečne prišla jar, prekonávame jarnú únavu a začíname zvesela uvažovať o tom, ako schudnúť do plaviek. Riešenie je veľa, stačí si len nájsť vhodnú cestu, ktorá vám vyhovuje. Pomôcť nám v boji s kilami majú aj potravinové doplnky, ktoré sľubujú ľahké schudnutie. Ako to teda je?

Ide o prípravky, ktoré sa predávajú nielen v lekárňach, ale aj cez špecializované obchody, fitness centrá i e-shopy. Sú zvláštne kategórií potravín a obsahujú spravidla ako účinnú zložku vitamíny, minerály a ďalšie látky, po ktorých v tej chvíli túžime. Samozrejme že výrobca nesmie klamať spotrebiteľa a deklarovať nepravdivé tvrdenia. Na toto a na splnenie platných noriem kladených na potraviny dohliada Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (SZPI). Chudnutie je pre rad ľudí priamo koníčkom.

Hodiny by mohli prednášať o rôznych diétach, či je lepšia mliečna, citrónová, krabičková, KetoDiet, alebo dieta podľa krvných skupín. Veľmi dobré sú doplnky, ktoré zvyšujú teplotu tela a tým i spaľovanie tukov, navyše pôsobí stimulačne na psychiku, takže je človek „bohatší“, lepšie odtrénuje a cíti sa dobre. Hlavnými zložkami bývajú synefrín, kofeín, guarana, extrakty z korenia, zeleného čaju alebo cayenne extrakt. Tieto komplexné doplnky fungujú dobre, patrí aj do suplementačního plánu naturálnych športovcov v předzávodní príprave. Čítajte si vždy poriadne informácie o tom, čo dané doplnky obsahujú, nech nekupujte mačku vo vreci!

Môže sa Vám ešte páčiť...