Aké zámky vo svete patrí k tým najkrajším?

Ak sa rozhodujete, kam sa vydáte s rodinou na výlet, zamerajte sa napríklad na nejaké hrady a zámky, ktoré sú rozhodne dobrým nápadom, kam sa vydať. V poslednej dobe sú veľmi populárne české hrady a zámky, ale za návštevu stojí hlavne tie, ktoré sú krásne celosvetovo. Existuje na svete hneď niekoľko zámkov, ktoré sa s pýchou môžu pýšiť k tým najkrajším vôbec. 

Mimo to sú to zámky, ktoré sú plné nielen krásy a nádhery, ale hlavne taky histórie. Ak milujete počúvanie takých zaujímavých príbehov, povestí a bájí, ktoré sa k danému miestu spája, potom sa rozhodne vydajte na jeden z nižšie odporúčaných zámkov, nad ktorými sa vám zatají dych a srdce zastaví. 

  1. Zámok Howard 

Ak sa budete nachádzať v Severnom Yorkshire, potom sa nezabudnite zastaviť ani na zámku Howard. Práve toto je jedna z najkrajších a taky aj z najväčších súkromných rezidencií v celej šírej Británii. Najskôr bol tento zámok domovom rodiny Howarda, ale potom bol pre verejnosť otvorený, a to konkrétne v roku 1951. Od tej doby je plne prístupný a turistami hojne navštevovaný. 

  1. Zámok Neuschwanstein 

Najviac navštevovaným zámkom v Nemecku je zámok Neuschwanstein. Práve toto miesto je cieľom mnohých turistov, ak sa už do Nemecka vydajú. Postavil ho kráľ Ľudovít II. Od doby jeho zverejnenie uplynul už nejaká tá doba, ale od tej doby ho navštívila vyše šesťdesiat miliónov návštevníkov. Kařdým rokom sa tak tento zámok dočká viac ako milióna turistov. 

Tento zámok však nepatrí k hocijakým. Jeho stavba je inšpirovaná Disneylandom a objavil aj v niekoľkých filmoch, ktoré ste určite videli. 

  1. Kilkennský hrad 

Ak by sme odbočili a chceli navštíviť skôr hrad, než zámok, mali by sme zájsť do Írska, kde sa môžeme kochať krásnym Kilkennským hradom, ktorý tu stojí už od roku 1195. Tento hrad je však skvelý teraz preto, že sa tu konajú najrôznejšie študentské promócie či konferencie, čo je skvelé, pretože majú študenti nevšedný zážitok z ich už tak významného dňa promócií. 

Môže sa Vám ešte páčiť...