Aké ženy sa radia k tým najvplyvnejším v Česku?

Ak sledujete svet podnikania, určite vám neunikne úplne nič z tohto sveta. Napríklad vám určite neuniklo, že časopis Forbes pred nedávnom vydal nový, aktuálny rebríček tých najbohatších ľudí Českej republiky. Okrem toho tiež vydal aj rebríček tých najvplyvnejších žien v Českej republike. Tento rebríček bude zaujímať hlavne ženy, pretože predsa len ženy potrebujú vedieť, že to ide, že môžu byť tiež vplyvní, rovnako ako páni. Nie je potrebné, aby ste vlastnili nejakú spoločnosť alebo aby vás svet (či skôr Česká republika) poznala, len to chce urobiť niečo, čoho sa najprv bojíte, ale čo vám dokáže zmeniť život úplne naruby.

V rebríčku sa nachádzajú nielen podnikateľky, ktorých je tu napodiv pomerne málo, ale aj známe športovkyne či úplne neznáme ženy, ktoré sa angažujú v politike alebo sú niekde vyššie postavené. Poďme sa spoločne pozrieť na tie najzaujímavejšie z nich.

• Lenka Bradáčová

Tou najvplyvnejšou ženou v Českej republike je Lenka Bradáčová, ktorá je vrchnou štátnou zástupkyňou v Prahe. Má štyridsaťštyri rokov a jej práca ju stále baví!

• Věra Jourová

Na druhom mieste sa umiestnila taktiež veľmi zaujímavá žena, ktorou je Věra Jourová. Stredoškoláci ju určite budú poznať, pretože sa o nej učia v škole. Jedná sa o komisárku Európskej únie, ktorej je aktuálne päťdesiattri rokov.

• Adriana Krnáčová

Vládkyňa hlavného mesta Prahy – tak je označovaná Adriana Krnáčová, ktorá je primátorkou hlavného mesta Prahy. Táto žien, ktoré za tri roky bude rovných šesťdesiat rokov, vládne mestu, ktoré má rozpočet viac ako sedemdesiat miliárd korún.

• Petra Procházková

Na piatej pozícii sa umiestnila Petra Procházková, ktorú možno vôbec nepoznáte a ani ste o nej ešte nepočuli. Avšak práve táto žena je finančnou riaditeľkou Agrofertu, teda spravuje financie v impériu, ktoré patria druhému najbohatšiemu Čechovi – Andrejovi Babišovi.

Môže sa Vám ešte páčiť...