Aké zlozvyky nám spôsobujú vrásky, s ktorými potom pracne bojujeme?

S vráskami bohužiaľ bojuje každá druhá žena. Zatiaľ čo v niektorých prípadoch stojí za vráskami starnutie čiže strata kolagénu, ktorý je potrebné dopĺňať do tela, inokedy za vráskami stojíme bohužiaľ sami. Možno si to ani neuvedomujeme, ale za vyskytujúcimi sa vráskami stojí mnoho našich zlozvykov, ktorým sa stačí vyhýbať oblúkom. Čo konkrétne spôsobuje vrásky, ktoré sa zvyčajne ukazujú v okolí očí a úst?

Nedostatočná hydratácia

Tým vôbec najväčším problémom, ktorý stojí za vznikom vrások, je nedostatočná hydratácia. Každý človek by mal vypiť aspoň dva či tri litre denne. Niektorí ľudia však ťažko vypijú liter denne, a to je naozaj veľmi málo. Nielen, že dehydratácia môže spôsobiť celý veľa zdravotných problémov, ale môže tiež stáť za vznikom vrások, s ktorými potom veľmi prácne bojujeme.

Aj rad odborníkov apeluje na to, aby sme naozaj dostatočne hydratovali svoju pokožku. Dostatočná hydratácia je pre pleť ďaleko účinnejšie a potrebnejšie než akékoľvek krémy, za ktoré utratíte tisíce.

Fajčenie

Vedeli ste, že ak fajčíte, automaticky zo svojho tela vypúšťate vitamín C, kolagén i elastín? Všetky látky pleť potrebuje k tomu, aby bola krásne vypnutá a bez vrások. Ak fajčíte dlhodobo, môžete okrem iného spozorovať to, že pleť začína mať žltkastý, možno až šedivý nádych. A bohužiaľ výrazne tým trpí aj vlasy, ktoré postupne slabnú, stráca pigment a nakoniec tiež aj svoju vitalitu.

Škodlivé UV žiarenie

Teraz si dajte ruku na srdce – chránili ste sa počas leta dostatočne pred nebezpečným UV žiarením? Alebo ste ochranu svojej pokožky veľmi podceňovali? Keď mu ste svoju pokožku nechránili dostatočne, je to veľká škoda. Pokožka totiž pod tlakom UV žiarenia trpí a vrásky vynikajú na povrch. To napokon potvrdzujú aj odborníci, ktorí neustále opakujú, že UV žiarenie spôsobuje predčasné starnutie pleti a podporuje tvorbu vrások.

Môže sa Vám ešte páčiť...