Ako na detoxikáciu organizmu na jeseň?

Detoxikácia je ideálny spôsob, ako telu navrátiť stratenú energiu. Podstupovať by sa mala nielen po náročnom lete, keď telo muselo čeliť nebezpečným slnečným lúčom a tiež letným grilovacím párty, ale aj na jar, kedy zase čelilo náporom tuhej a po stravovacej stránke ťažkej zimy. Keďže je jeseň aktuálna, prezraďme si, ako na detoxikáciu organizmu práve v tomto ročnom období.

Pripravte svoje telo na dlhý spánok

Vo zvieracom svete sa väčšina zvierat uchyľuje k zimnému spánku. A aj ľudia by sa mali pripraviť na istý útlm, ktorý s jeseňou prichádza. Navyše v lete bolo telo skúšané nielen nevhodnými stravovacími návykmi, ale aj úmorným počasím. Pripravte si preto bylinkové čaje a spoločne s nimi v rukách choďte v ústrety jesennej očiste.

Zahrejte sa, odľahčite jedálniček a spomaľte

V rámci detoxikácie sa pokúšate odstrániť zo svojho tela škodlivé látky. A s bylinkovými čajmi presne taký efekt môžete dosiahnuť. Avšak nielen zahriatie organizmu je v rámci detoxikácie kľúčové. Ďalším bodom na zozname je aj odľahčenie jedálnička a zaradenie dostatočného pohybu. Nemusíte bežať maratóny, stačí chodiť častejšie na prechádzky napríklad v prírode.

Celkovo sa odporúča spomaliť, aby telo mohlo nazbierať dostatok síl, ktoré na nadchádzajúce ročné obdobie potrebuje.

Naštartujte imunitný systém

Jesenná detoxikácia je dôležitá ešte pre jednu vec – dokáže skvele naštartovať imunitný systém človeka. Účinným ochrancom zdravých buniek sú takzvané antioxidanty, ktoré práve nájdeme napríklad v niektorých čajoch. Vďaka nim sa látky v tele premieňajú na stabilné molekuly dobre okysličujúce krv. Človek sa tak stáva odolnejším a energickým.

Antioxidanty sa teda veľkou mierou podieľajú na pevnom imunitnom systéme, ktorý nezdolá ani vírus, ani žiadne baktérie, ktorými sa to nielen v zimnom chladnom období všade len tak hemží.

Môže sa Vám ešte páčiť...