Ako nosiť ľadvinku

Ľadvinky sú v posledných rokoch obrovským trendom. A aj keď sa spočiatku zdalo, že budú rozdeľovať spoločnosť na tých, ktorí ju doslova milujú, a potom na tých, ktorí ju nemôžu ani vystáť, nestalo sa tak. Skôr sa jedná o módny doplnok, ktorému prepadol prakticky každý. Len teda málokto vie, ako ju kombinovať alebo nosiť. Preto si to poďme odtajniť!

Ľadvinky sú populárne od deväťdesiatych rokov

Spomínate si na módu deväťdesiatych rokov? Aj keď ste v tejto dobe možno nežili, vidieť ju nakoniec môžete prakticky v každom obchode. Presne to, čo sa vtedy nosilo, sa vracia do módy. Znova. A napodiv s rovnakým úspechom. Keď sa však zameriame len a iba na obličky, povieme, že sa nosili hlavne v zlatých deväťdesiatkach. Predstavila ju dokonca aj jedna z hlavných hrdiniek seriálu Sex v meste, ktorý bol pre každého módneho maniaka akúsi modlou či večnou inšpiráciou.

Dnes ju propagujú hlavne influencerky alebo módne blogerky, ktoré na módny doplnok však tiež nedajú dopustiť. Ako ju teda nosia?

Na bokoch aj okolo pása

Ľadvinky je možné nosiť na sto rôznych spôsobov. Jedným z nich je nosenie na bokoch, kedy sa môže používať ako opasok. Stačí ju pretiahnuť cez pútka od nohavíc a máte skvelý doplnok, ktorý zvýrazní postavu takzvaných presýpacích hodín (čo je efekt, ktorý podľa módnych stylistov chcete docieliť). Ostatne tento štýl nosenia je obľúbený aj u mnohých influenceriek. Je to podľa nich praktický štýl nosenia.

Pokiaľ vám však na bokoch vadí, môžete ju nosiť aj vpredu. Ľadvinka okolo pása vás rozhodne neurobí širšia, to je len mylná domnienka, ktorá medzi ľuďmi koluje. Vyberajte však menej výrazný prvok, aby priamo nekričal do očí.

Ľadvinka na chrbte je tiež štýlová

Nikde sa ale nepíše, že by ste museli obličku nosiť iba okolo pása. Nosia sa tiež na chrbte, čo je štýl nosenia, ktorý ocenia hlavne tí, ktorí úplne neprišli obličkám na chuť. Alebo, chcú ich nosiť, ale obávajú sa toho, čo by na nich povedalo okolie. Na chrbte nepôjdu tak vidieť.

Avšak stále budú štýlovým kúskom, ktorý spestrí váš outfit. Aj keď na prvý pohľad nebudú biť priamo do očí.

Môže sa Vám ešte páčiť...