Ako si správne umývať vlasy

Pokiaľ si umývate vlasy raz týždenne, v zhone, a ešte navyše nepoužijete kondicionér, škodíte si oveľa viac, než si myslíte. Nesmiete sa potom čudovať, že vám vlasy stále nedorastajú alebo sú polámané. Poďme sa pozrieť na to, ako im venovať tú správnu starostlivosť.

Správne produkty sú základ

Neľutujte peniaze utratené za kvalitnú kozmetiku bez nežiaducich prísad. Priplaťte si za vlasové produkty z kaderníctva alebo špecializovaných obchodov. Šampóny a kondicionéry z drogérie sú síce lacné, ale zložením oveľa horšie a nebudú mať také výrazné účinky ako produkty pre profesionálnu starostlivosť.

Ďalšou výhodou kvalitnej kozmetiky je, že vám na umývanie bude stačiť malé množstvo – zhruba veľkosť lieskového orieška, záleží na dĺžke vlasov. Sú veľmi koncentrované a teda v menšom množstve vysoko účinnejšie.

Nezabudnite na masáž pokožky

Najprv si vlasy poriadne umyte veľmi horúcou vodou, najlepšie v predklone, docielite tak väčší objem. Poriadne vlasy nadvihujte, nech sa prúd vody dostane všade a poriadne vyčistí aj pokožku.

Aplikujte malé množstvo kvalitného šampónu na oblasť pokožky, nie do dĺžok. Poriadne produkt vmasírujte, docielite jeho lepšiu účinnosť a zároveň aj prekrvujete kožu na hlave – vlasy vám viac porastú! Starostlivo šampón vymyte, venujte pozornosť aj miestam za ušami a na temene hlavy.

Potom vezmite tričko, jemný uterák alebo poslúži aj vaše ruky a vyžmýkajte prebytočnú vodu z vlasov. Následne do dĺžok a trochu aj na pokožku hlavy vmasírujte kondicionér. Prsty alebo hrebeňom vlasy rozčešte. Potom ich opäť starostlivo umyte, ak máte vlasy suché, nevadí, ak vám trochu kondicionéra v dĺžkach priľnú, budú potom viac hydratované. Následne môžete vlasy upraviť podľa vašich preferencií.

Môže sa Vám ešte páčiť...