Ako si vybrať zdravé jedlo v reštaurácii alebo šalát nie je vždy najlepšou voľbou

Držíte diétu av reštaurácii si lámete hlavu nad vhodným výberom jedla? Považujete šalát za najzdravší variant, preto zakaždým objednáte šalát, raz šalát Caesar, druhýkrát kurací šalát? V dnešnom článku sa pozrieme, ako je to so šalátmi a kalóriami a ako vybrať najlepšie zdravé jedlo, také jedlo, ktoré nijako nenaruší Vašu diétu a Vy si pochutnáte.

Šalát a kalórie

Pri slove šalát sa každému vybaví zdravie, diéta, chudnutie. Je to taký symbol zdravého životného štýlu. Je vhodné si teda v diéte objednávať šaláty? Áno aj nie, záleží na druhu šalátu a zloženia. Nie je totiž šalát ako šalát a často je šalát kalorickejší ako klasické jedlo. Pri výbere si dávajte pozor na úpravu mäsa, kurací šalát s grilovaným kuracím prsníkom bude vhodným variantom, naopak kurací šalát so smaženými kuracími stripsami je voľbou nevhodnou. Tiež sledujte ďalšie pridané ingrediencie a najmä zálievky a dresingy, ktoré často tvoria majonéza.

Nie je potrebné iba šalátu

Nie je nutné si v diéte objednávať iba šaláty (hovoríme teraz o tých naozaj zdravých s nízkym množstvom kalórií). Vo väčšine reštaurácií už nájdete minimálne jedno hlavné zdravé jedlo. Vhodnými variantmi sú kuracie steaky, steak z hovädzej sviečkovej, bravčová bábika alebo ryby a morské plody. K týmto mäsám si môžete objednať pečené zemiaky alebo zeleninový šalát (prípadne ryžu) a máte zdravé jedlo, na ktorom si naozaj pochutnáte.

V diéte nie je nutné sa vyhýbať reštauráciám oblúkom alebo reštaurácii navštíviť a držať hladovku, každá moderná reštaurácia ponúka aj zdravé varianty. Nie je nutné to však s pokrmami z reštaurácie preháňať, jedná sa síce o zdravé jedlá, avšak sú viac kalorické ako tie jedlá, ktoré si pripravíte doma (väčšie množstvo oleja pri príprave a pod.).

A čo keď reštaurácia/hospoda neponúka zdravé varianty pokrmov? V tomto prípade sa nebojte opýtať obsluhy, či by namiesto vyprážaných hranoliek nemohla pripraviť čerstvú zeleninu alebo namiesto vyprážaného rezňa pripraviť kurací steak na prírodný spôsob.

Môže sa Vám ešte páčiť...