Ako si vychutnať sushi?

Predsa len sa nejedná o pokrm, ktorý si doprajete dnes a denne, aj keď teda je to samozrejme možné. Niektorí ľudia naozaj konzumujú sushi dnes a denne, avšak to neodporúčame. Radšej sa inšpirujte samotnými Japonci, ktorí konzumujú sushi jenom pri výnimočných udalostiach. Ostatne vráťme sa k téme – vychutnať si sushi, to je dôležité. Preto prinášame zopár tipov, ako si sushi naozaj vychutnať, aby ste z tohto pokrmu mali ešte väčší gastronomický zážitok.

Či už využijete rozvoz sushi v Ostrave alebo zamierite rovno do sushi reštaurácie v Ostrave, v každom prípade by ste si mali sushi poriadne vychutnať.

O sushi sa hovorí všeličo. Čo je však pravdou? Pravdou je napríklad to, že sa jedná síce o japonský pokrm, ale jeho korene sú v ďalekej Číne. Ostatne takto je to u mnohých japonských pokrmov. Povedali by ste si, že sú to typické japonské pokrmy, napriek tomu majú čínske korene. Aj keď teda aj sushi má svoje korene v Číne a nie v Japonsku, stále platí to, že je potrebné si pokrm náležite vychutnať. Ale ako?

Jedzte sushi správne

Aby ste si sushi naozaj vychutnali, mali by ste ho správne jesť. Vyhnite sa predovšetkým paliciam, s ktorými sa sushi naozaj neje. Sushi sa jej rukami, práve preto je aj tak maličké – aby sa vošlo do rúk a aby sa ľahko hodilo do úst, kde sa maximálne dvakrát prežúvavce.

Do sójovej omáčky nenamáčajte ryžu

Sójová omáčka k sushi neodmysliteľne patrí. Sushi si do nej totiž namáčame pre lepšiu chuť. Väčšina z nás sa však dopúšťa jednej veľkej chyby, a síce také, že do omáčky namáča ryžu. Lenže tá sa do sójovej omáčky nenamáča namáča sa do nej naopak len samotná ryba. Sushi vždy teda namáčajte do sójovej omáčky rybou dole a namáčajte sushi v sójovej omáčke len zľahka, nepreháňajte to, nech sa úplne nestratí chuť sushi.

Buď wasabi, alebo omáčka

Wasabi je neoddeliteľnou súčasťou sushi. Aj keď si to mnohokrát ani neuvedomujete, wasabi sa nachádza v každom sushi. Môžete si však sushi vo wasabi ešte trochu obaliť, než hodíte sústo do úst. Ak sa však rozhodnete pre wasabi, zabudnite na omáčku. V tomto prípade patrí, že buď omáčka, alebo wasabi.

Môže sa Vám ešte páčiť...