Ako si vyladiť home office?

Práca formou home office nie je dnes ničím netradičným. Aj keď pandémia odznela, rovnako sa mnoho zamestnávateľov rozhodlo urobiť škrty v rozpočte a ponechať svojich zamestnancov v domácom prostredí. Ostatne sa to ukázalo ako veľmi produktívne. Musí mať splnené svoje plány, a tak pre to urobia počas dňa maximum. Napriek tomu však môžu nakŕmiť psa alebo vyvenčiť ho, keď je potrebné. Aby však taká produktivita bola dosiahnutá, poďme si prezradiť, ako home office vyladiť.

Hlavne, nech je poriadok na stole

Spomínaná produktivita by nebola taká veľká, ak by nebol poriadok na stole. Nemusíte však nutne schovávať každú pero, ktorých sa bude v šuplíku hromadiť (neporiadok sa nepremiestňuje do šuplíkov, ale skutočne sa upratuje), preto zainvestujte do organizérov. Tých je teraz k dispozícii viac ako dosť – dokonca existujú aj také, ktoré si možno poskladať podľa vlastných potrieb.

Ak nie ste milovníkmi tradičných plastových riešení, budete určite nadšení z drevených alebo nerezových alternatív vkusne zapadajúce do akejkoľvek modernej kancelárie (nielen tej domácej).

Nástenky nielen pre budúce ciele

Aby bola produktivita skutočne veľká, musíte mať pred sebou vytýčené ciele. A tých je! Stačí si však zaobstarať nástenku, na ktorú si jeden po druhom vyvesíte. Rovnako tak to môže byť miesto, kde si pripnete dôležité poznámky alebo veci, ktoré potrebujete mať neustále pod dohľadom.

Nemusíte sa však obávať toho, že by ste si domov museli priniesť tradičnú korkovú nástenku. Existujú aj iné alternatívy, dnes veľmi moderné sú kovové verzie, na ktoré si všetko dôležité umiestňujete pomocou kolíkov.

Plánovače pre deň aj týždeň

Aby ste však vedeli, čo konkrétne vás daný deň alebo týždeň čaká, majte po ruke tradičné plánovače. Ak nie ste zástancami tradičných papierov, ktoré len odtrhávate, možnosťou sú menšie zošity bez dátumu, napríklad s rozvrhom.

Prípadne je možné na tento účel využiť aj grafické programy. Skvelá je napríklad Canva, v ktorej si môžete urobiť plánovače podľa vlastných potrieb.

Môže sa Vám ešte páčiť...