Ako spoznať prírodnú kozmetiku?

V dnešnej dobe sme zo všetkých strán vystavení chémii. Je preto dôležité vyberať si aspoň kozmetiku, ktorá je z väčšej časti prírodného pôvodu a neuškodí vašej pleti. Dobrou správou je, že dnes je k dispozícii mnoho skvelých, bezpečných a prírodných produktov osobnej starostlivosti.

Niektoré z chemických látok majú synergické účinky, čo znamená, že v kombinácii vytvárajú ešte horší toxín. Štúdie navyše ukázali, že aj nízke dávky chemických látok narúšajúcich endokrinný systém môžu mať závažné zdravotné účinky.

Pozor na greenwashing

Greenwashing je marketing, ktorého cieľom je presvedčiť ľudí, že výrobok je ekologickejší a menej chemický, než v skutočnosti je. Jeden aspekt výrobku je teda možno „ekologickejší“, ale zvyšok výrobku nie je príliš udržateľný alebo je možno dokonca jeho používanie nezdravé.

Pokiaľ sa chcete skutočne zorientovať v tom, čo kupujete, a vyhnúť sa greenwashingu, budete si musieť urobiť vlastnú detektívnu prácu. Bohužiaľ stať sa kozmetickým detektívom je dôležitým krokom pri prechode na prírodné, netoxické výrobky, ale som tu, aby som vám pomohla!

Čítajte etikety

Naučiť sa čítať a porozumieť etiketám výrobkov je veľmi dôležitým krokom k nájdeniu bezpečných výrobkov osobnej starostlivosti a kozmetiky. Predovšetkým si dajte pozor na lákavé tvrdenia, ktoré v skutočnosti nič neznamenajú.

Existuje celý rad certifikátov a známok, ktoré vám môžu pomôcť pri hľadaní výrobkov s vlastnosťami, na ktorých vám najviac záleží – či už ide o bezpečnosť výrobku, prírodné zložky, certifikované ekologické produkty alebo niečo iné.

Keď na výrobku uvidíte niektorý z certifikátov tretej strany, viete, že splnil prísne požiadavky. Majte na pamäti, že nie všetky bezpečnejšie a kvalitnejšie výrobky tieto certifikácie používajú, a to kvôli nákladom a času, ktorý je potrebný na ich získanie.

Môže sa Vám ešte páčiť...