Ako vybrať voľne stojacu vaňu

Nachádzate sa práve v rozhodovacom procese, akú vaňu do svojej novej vysnívanej kúpeľne umiestniť? A čo napríklad voľne stojaca vaňa, vďaka ktorej bude vaša nová kúpeľňa jedinečná a každá návšteva vám ju bude závidieť?

Možnosti výberu

Výber voľne stojacich vaní je v dnešnej dobe naozaj veľký a vyznať sa niekedy v jednotlivých prevedeniach je hocikedy neľahká úloha. My vám ale dáme osvedčené tipy, ktoré vám s výberom aj nákupom pomôžu.

Voľne stojace vane môžu byť vyrobené z rôznych druhov materiálov.

Akrylátové vane majú nižšiu hmotnosť a sú cenovo dostupnejšie. Čo sa týka tvaru, tak akrylát je najlepšie tvarovateľný materiál. Ďalšou výhodou tohto materiálu je možnosť vŕtania do vane. Túto možnosť oceníte, najmä ak snívate o madle, alebo špeciálnu batériu na okraj vane.

Smaltované vane vedia udržať dlhšiu dobu teplotu vody, čo oceníte najmä vtedy, keď sa budete chcieť vo vani kúpať dlhšiu dobu.

Vane z liateho mramoru ponúkajú vyššiu odolnosť proti mechanickému poškodeniu a vyznačujú sa predovšetkým svojou vysokou pevnosťou.

Rozmer vane

Rozmer voľne stojacej vane voľte predovšetkým podľa výšky vašej postavy. Vaňa musí byť dostatočne priestranná, aby ste sa v nej cítili príjemne a ničím vás pri kúpeli neobmedzovali.

Varianty umiestnenia do priestoru

Voľne stojace vane sú svojim tvarom určené na umiestnenie do priestoru, alebo existujú aj špeciálne tvary, vďaka ktorým vaňu môžete inštalovať k stene v kúpeľni a ušetríte tak pár centimetrov miesta.

Pred inštaláciou

Pokiaľ ste si už vybrali konkrétnu vaňu, je veľmi dôležité vyriešiť prívod vody pre napojenie vody k batérii a samotný odpad k vani. Batériu môžete vybrať buď voľne stojacu, alebo špeciálnu pre vsadenie do okraja vane.

Môže sa Vám ešte páčiť...