Aký benefit by najčastejšie uvítali zamestnanci?

V súčasnej dobe o zamestnanie nie je núdza. Ak ste navyše povolaním programátor či niekto podobný, po kom je aktuálne zhánka, potom si budete žiť ako v raji, pretože si dokonca môžete určiť podmienky. Môžete si stanoviť rozumný plat, môžete si povedať nejaký benefit, pretože firmy vás akútne potrebujú. Ovšem ak by ste si mali vybrať, čo by to bolo? Aký benefit by ste uprednostnili? 

V poslednej dobe sú benefity niečo, čo rozhoduje o tom, do ktorého zamestnania pôjdeme alebo nie. Do práce bez benefitov sa nám väčšinou nechce, pretože ak to nie je úplne tá vysnívaná práca, potom nás tam udrží práve len sila týchto výhod, ktoré nám nikde inde neponúkli. Dnes sa k benefitom radí celá škála možností, ale ktoré uprednostňujeme a ktoré nie? 

Medzi najobľúbenejšie sa radí práce z domu 

Aktuálne je veľmi obľúbená práca z domu aspoň na pár dní v týždni. Zamestnávatelia tento benefit pomerne hojne ponúka, pretože sa ukázalo, že ľudia pracujú oveľa efektívnejšie a produktívnejšie, ako keď sú klasicky v zamestnaní. Niet sa čomu čudovať, veď ľudia sú vo svojom prirodzenom prostredí, do ktorého len tak niekoho nepustí. Cíti sa doma veľmi dobre, preto im práca ani nevadí – sú skrátka doma a ten pocit je pre nich nezameniteľný. 

Avšak mimo prácu z domova je v súčasnej dobe vyhľadávaný hlavne kariérny postup. Rad ľudí musí vedieť, že sa má kam posunúť, preto sa rozhodujú pre také zamestnanie, ktoré nebude stereotypné a v ktorom sa môžu neustále snažiť byť lepší. 

A čo trinásty plat? 

V nedávnej dobe sa však ukázalo, že ako ďalšie veľmi vyhľadávaný benefit je hlavne trinásty, popr. štrnásty plat. Lenže ten je už firmami ponúkaný len zriedkakedy. Lenže dnes to bohužiaľ bude fungovať tak, že ak zamestnávatelia neponúknu peniaze, bohužiaľ do ich spoločnosti len tak niekto netrafí. A keďže je aktuálne o zamestnancov núdze, musí si zamestnávatelia svoje možné pracovné sily dbať. Je teda hlúposť, aby sa rozhodovali im upierať tento bonus, ak ich plat nie je práve veľký. Inak ľahko prejdú ku konkurencii, ktorá podnik postupne zválcuje. 

Môže sa Vám ešte páčiť...