Aký si zaobstarať záhradný nábytok?

Výběr zahradního nábytku

Tkaný – niekedy nazývaný prírodným materiálom ratan alebo poly-ratanový – nábytok sa stáva stále viac populárny, pretože má extrémne nízke nároky na údržbu napriek tomu ponúka podobnú prirodzený vzhľad dreva a prútia.

Čo je potrebné vziať do úvahy …

Prírodným úkazom Väzby sú poddajné materiály, ktoré sú tiež odolné voči UV žiareniu, takže nebude slabnúť v priebehu času.

Ako alternatívu k tkanému nábytku, skúste tkaniny vyrobené z odolnej proti poveternostným vplyvom vďaka syntetickým vláknam. Sú silné a plesniam odolné a nábytok je menej objemné a ľahko skladovať.

Swing sedačky a hojdačky

Pridajte romantický nádych vašej záhrade s hojdačkou. Mať hojdačkuu ohniská dodá vašej záhrade pocit hravosti.

Čo je potrebné vziať do úvahy …

Posúdiť silu vzpery, ktorá má udržať hojdačku.  Voľne stojace hojdačky, ktoré prichádzajú s podstavcom môžu byť umiestnené kdekoľvek.

Bistro štýl u záhradného nábytku

Kovový záhradný nábytok je skvelý, ak chcete dobrý vzhľad, minimálnu údržbu a dlhú životnosť.

Čo je potrebné vziať do úvahy …

Krivky nábytku z tepaného železa sú typické pre francúzsky štýl. Keď chcete dosku z kovu alebo z prírodného kameňa skúste zákazkovú výrobu.

Nátery používané na hliníkovom nábytku sú dlhodobé. Zatiaľ čo nábytok z nerezovej ocele je vyleštený, aby predviedol svoje prirodzené vlastnosti.

Tradičný tíkový nábytok

Tíkové stoly a stoličky mali vždy svoje miesto v záhrade kvôli svojej trvanlivosti a romantickej atmosfére. Je odolný voči vlhkosti, slnku, mrazu a kolísanie teploty, je ideálny pre dlhodobé použitie vo vonkajšom priestore.

Čo je potrebné vziať do úvahy …

Jemné vlasové trhliny sa môžu objaviť na povrchu; je to prirodzený jav, ktorý nemá vplyv na stabilitu alebo životnosť nábytku.

Ak si neželáte, aby si váš nábytok zmenil v striebristý, skúste rozjasnenie, môžete ho obnoviť do pôvodného stavu. Naneste olej novým nábytkom alebo zvetrané kusy, ktoré boli brúsené.

 

Môže sa Vám ešte páčiť...