Akých chýb sa dopúšťame pri príprave rýb?

Ryby síce nemá každý v láske, ale keďže sa dnes ľudia snažia žiť zdravšie, aj rybám prichádza na chuť. Z rýb možno vykúzliť veľa zaujímavých a chutných pokrmov, prečo sa teda im vyhýbať? Treba však poznamenať, že nie každý s rybami vie zaobchádzať. Mnohí ľudia robia pri príprave rýb chyby, ktoré môžu rybiemu mäsu uškodiť alebo môžu spôsobiť únik telu prospešných látok, ktoré sa v rybe nachádza v tak hojnom množstve. Prezraďme si preto, akých chýb sa pri príprave rýb dopúšťame, a vyvarujme sa im. 

Či už pripravujete len kapra raz ročne, a to na Štedrý deň, alebo milujete ryby tak, že ich zaraďujete do jedálnička aspoň raz týždenne, je potrebné vedieť, akých chýb sa vyvarovať, aby ryba neprišla o vitamíny a iné telu prospešné látky. 

Rozmrazovanie pri izbovej teplote 

Drvivá väčšina ľudí rozmrazuje ako rybie mäso, tak aj hydinové alebo iné mäso tak, že ho dá na kuchynskú linku a rozmrazuje ho pri izbovej teplote. Lenže to je chyba. Samozrejme najlepšie je kupovať rybu čerstvú, ale ak máte rybu mrazenú, rozmrazujte ju pomaly cez noc v chladničke v chlade. 

odstraňovanie kože 

Pri príprave veľmi často odstraňujeme kožu skôr, než dáme rybie mäso na panvicu alebo na gril. Lenže aj ten, kto kožu na rybe rád nemá, mal by ju dávať dole až na hotové surovine. Vďaka koži drží rybie mäso lepšie pohromade, navyše vďaka nej je chuť mäsa úplne iný – výraznejšie a lepšie, pretože sa pri smažení či grilovanie chuť z kože uvoľňuje do celého mäsa. 

solenie vopred 

Rybu mnohí ľudia soľou vopred. Pravdou ale je, že by sa nemalo soliť ani koreniť dopredu, pretože bude mať ryba úplne inú chuť. Až na záver vyprážanie alebo grilovanie sa odporúča použiť hrubú soľ, ktorá rybe dodá úplne odlišnú chuť. 

Nerozpálená panvicu 

Pokiaľ nie je panvicu alebo gril dobre rozpálený, potom mäso začne púšťať šťavu aj s bielkovinami na povrch a prichytia sa tam, nezostanú vo vnútri. Mäso sa tak stane menej výživné. 

Môže sa Vám ešte páčiť...