V akých predajniach najčastejšie platíme kartou?

Ešte donedávna sme veľmi často platili klasicky hotovosti. Ľudia sa báli platiť kartou hlavne cez internet, ale tieto doby už doslova odzvonilo. V poslednej dobe ľudia uprednostňujú platenia kartou a je jedno, či sa platí v kamennej predajni alebo či sa platí v nejakom online obchode. Zrazu sme totiž zatúžili po rýchlosti, čo nám dobierka zaručiť nemôže. 

Ak by sme sa mali zaujímať o to, kde platíme najviac kartou, potom sa z kamenných predajní naozaj musíme presunúť k tým online predajniam, pretože práve tu kartou platíme najčastejšie. Už sa nebojíme o to, či sa nám niekto vláme na účet pomocou údajov z karty, už skrátka chceme mať tovar čo najskôr doma. Väčšinou si dokonca aj priplatíme, aby sme pre tovar nemuseli nikam na predajňu. Lenivosť, pohodlnosť a hlavne rýchlosť v dnešnom svete skrátka prevažujú. 

Poďme sa však zamerať na online obchody, v ktorých míňame najviac. Nezmienime si najnavštevovanejšie webové stránky, ale iba tie, kde sa platiť kartou rozhodne nebojíme. 

  • IKEA

Od tej doby, čo IKEA zaviedla online objednávanie, ľudia objednávajú len z Ikei. Nábytok všeobecne patrí dnes k tým najviac objednávaným artiklom z internetu. V Ikei sa však najviac utráca hlavne za bytové doplnky. Práve u tých totiž máme výhodnú cenu dopravy. To však neplatí pri objednávkach nábytku, kde sa doprava môže vyšplhať aj k dvom tisícom korún, čo už sa nakoniec až tak nevyplatí. Ľudia si tak väčšinou objednajú tovar na predajňu a pre väčšie, objemnejšie nábytok si zídu autom. 

2) Internetové supermarkety 

Veľmi populárne sa stalo objednávanie potravín. Objednávame si ich v online supermarketoch, kde si objednáte presne to, čo potrebujete, a ešte si ku všetkému zvolíte aj čas doručenia. Je to teda pre vás naozaj veľmi výhodné. Nemusíte stáť dlhé fronty pri pokladniach (väčšinou, keď idete okolo tej štvrtej, piatej hodiny z práce, tak naozaj fronty sú), nemusíte dlho hľadať potraviny v regáloch (veľa obchodov sú neustále veľmi neprehľadné) a hlavne dostanete naozaj kvalitný tovar. Vďaka naplánovanému času doručenia si tak nákup necháte doviezť vo chvíli, keď akurát vchádzate do domu. 

Môže sa Vám ešte páčiť...