Aloe vera – to najlepšie pre vaše zdravie

Ak ste vášniví záhradníci alebo radi sa staráte o svoje kvety v dobe, určite by vo vašich kvetináčoch nemala chýbať zázračná rastlinka nazvaná Aloe Vera. Táto vždyzelená rastlinka, ktorá má na svojich dužnatých listoch drobné ostne, je veľmi praktická a určite pre ňu nájdete miesto na svojom parapete. O ich účinkoch sa toho veľmi nevie a je to škoda. Jej účinky sa totiž rovnajú hotovým zázrakom, preto neváhajte a rýchlo si pre túto rastlinku choďte do vášho kvetinárstva. Starostlivosť o ňu nie je vôbec zložitá, naopak ide o veľmi ľahkú záležitosť. Zalievať sa smie čo štrnásť dní alebo vtedy, keď sa vám zdá pôda veľmi suchá. Neprelievajte ju, majte ju na príjemnom mieste, kam ani priamo nesvieti, ani nie je príliš tma. Pokiaľ jej nájdete to správne miesto, mnohokrát sa o seba dokáže starať sama s tým, že ju občas zalejete. Aký z nej však po takejto starostlivosti budete mať úžitok?

• Zatočí s vašim akné

Ak máte problematickú pleť, mohli by ste ju skúsiť vyliečiť práve s touto rastlinkou. Napríklad s akné zatočí počas chvíľky! Stačí si len odtrhnúť alebo odrezať jeden jej lístok, rozpoliť ho a následne s jej dužinou potierať postihnuté miesta. Pokiaľ si na to budete dbať, akné sa zahojí relatívne skoro. Samozrejme vám tiež pomôže vtedy, keď vám napríklad opuchá palec alebo vás bolí palec skopnutý. Aj s takou bolesťou si hravo poradí.

• Účinný pomocník pri chudnutí

Čo sa o nej však nevie, je, že sa tiež radí do skupiny pomocníkov pri chudnutí. Pokiaľ si ju kúpite napríklad v podobe čajov alebo iných nápojov, dodá vám stopercentne energiu, posilní váš imunitný systém a okrem iného vám dodá presne toľko vitamínov, koľko si telo denne žiada. Navyše sa zasluhuje o skvelé prečistenie organizmu, a tak vás nezloží žiadna choroba. Tiež do istej miery zrýchľuje náš metabolizmus, čo zapríčiní rýchlejšie spaľovanie kalórií, teda rýchlejšie chudnutie. Pre problematiky s cholesterolom tiež znižuje a následne aj vyrovnáva hladinu zlého cholesterol.

Môže sa Vám ešte páčiť...