Autodoplnky, ktoré ochránia vaše vozidlo

Keď vlastníte automobil, snažíte sa o to, aby vyzeral skutočne k svetu. Snažíte sa ho neustále leštiť a jazdíte s ním do umývačky automobilov. Skrátka sa snažíte o to, nech vozidlo vyzerá stále ako nový. Lenže jedného dňa sa nájde nezodpovedný vodič, ktorý vám automobil odrie alebo ho nejakým spôsobom poškriabe. ZUREN je však zbytočné, pretože ste sa mohli snažiť a tomuto nepríjemnému problému predísť, a to tak, že ste mohli na svoje vozidlo nainštalovať autodoplnky, ktoré mohli vozidlo ochrániť. 

Autodoplnkov je na trhu habadej, otázkou je, ktoré dokážu ochrániť nielen vonkajšok automobilu, ale aj jeho interiér. Mnohí vodiči si myslia, že autodoplnky len skrášľujú automobil zvnútra a zvonku, ale samozrejme nie je to tak. Majú predovšetkým ochrannú funkciu. 

Zamerajme sa však na tie autodoplnky, vďaka ktorým bude automobil dokonale chránený. 

1) Lišty 

Proti škrabancom a odreninám inštalujte do svojho auta lišty, a to ako na prah, tak i na dvere. Lišty chráni automobil pred spomínanými odreniny a škrabancami, ktoré vám môže spôsobiť niekto iný, ale tiež si ich môžete spôsobiť sami, a to konkrétne pri výstupe a nástupe do vozidla. Inštalácia je úplne jednoduchá, nie je k tomu treba odborník. 

2) Koberce do auta 

Mnoho vodičov si to neuvedomuje, ale veľakrát trpí predovšetkým podlaha vo vozidle. Aby ste ju ochránili nielen pred špinou, ale aj pred vodou a snehom najmä v zimných mesiacoch, kúpte si do auta koberca. Textilné sú určené pre jar a leto, gumové zase na jeseň a zimu, kedy cez ne nepresiakne voda, teda neplesnivie a neskôr škaredo nezapáchajú. 

3) Vane do kufra 

Najmä vozne, v ktorých sa neustále preváži ťažký a ostrý náklad, potrebujú mať v kufri vane. Jedná sa o ochranu batožinového priestoru, ktorá ochráni kufor nielen pred špinou a vodou, ale predovšetkým pred ostrým nákladom, ktorý môže kufor zničiť. Ostrým nákladom možno chápať napríklad prevážajúci záhradné náradie alebo lyže. 

Môže sa Vám ešte páčiť...