Bez cibule sa v kuchyni nezaobídete

Existuje nejaká potravina, ktorá je prospešná pre zdravie, chutná a takmer nevyhnutná pre chuť jedla? Áno. Zvyčajne vás rozplače, ale bez nej by ste boli smutnejší. Cibuľu jednoducho nič nenahradí.

Horúci spasiteľ

Cibuľa je od nepamäti neoddeliteľnou súčasťou našej kuchyne. Spolu so soľou je to duo, s ktorým môžete z nudných surovín vykúzliť chutný pokrm. To je dosť na to, aby ste si pokazili chuťové poháriky. Skutočné čaro cibule však nespočíva v jej nenapodobiteľnej chuti, ale predovšetkým v látkach, ktoré obsahuje a ktoré pri pravidelnej konzumácii pomáhajú telu v mnohých ohľadoch a z dlhodobého hľadiska prinášajú celý rad výhod. Je škoda, že sa jej mnohí ľudia vyhýbajú kvôli obsahu síry, ktorá je príčinou jej štipľavej vône a chuti. Napriek tomu WHO odporúča, že na zabezpečenie všetkých zdravotných prínosov stačí 50 gramov denne.

Pre pokojný dych

Výťažky z cibule pomáhajú sťahovať priedušky a predchádzať astmatickým záchvatom a alergickým reakciám. Táto nenápadná zelenina je účinná aj pri liečbe bronchitídy, laryngitídy, prechladnutia, angíny, chronického kašľa a nádchy. Bojuje proti všetkému, čo bráni pokojnému a plynulému dýchaniu.

Proti rakovine

Štatistiky už mnohokrát potvrdili, že častá konzumácia cibule pomáha pri rakovine. V Gruzínsku, Grécku alebo Číne preukázali, že výskyt rakoviny žalúdka sa po cibuli znížil takmer o polovicu. Môže to byť spôsobené sulfidmi, ktoré bránia rastu a rozvoju choroby. Preto sa oplatí vsadiť na ostrejšiu chuť a občas sa pri jedle vypotiť, pretože telu takáto očista prospieva, očisťuje ho a zbavuje všetkých toxínov, ktoré by neskôr mohli spôsobiť ťažko liečiteľné problémy.

Srdcová záležitosť

Správna činnosť srdca je pre zdravie človeka nevyhnutná a cibuľa môže zohrávať veľkú úlohu, ak ju zaradíte do svojho jedálnička. Nie je to len ochrana pred kardiovaskulárnymi ochoreniami, ale aj zníženie hladiny cholesterolu a krvného tlaku, hladiny cukru v krvi a zrážanlivosti krvi.

Môže sa Vám ešte páčiť...