Bylinky, ktoré by mala využívať každá žena

Máte doma svoju vlastnú bylinkovú záhradku? Ak nie, je potrebné si ju vytvoriť, a to čo najrýchlejšie. Ako inak by ste spoznali mocnú silu jednotlivých byliniek, ktoré možno využiť rôzne. O bylinkách sa vie, že toho k spokojnému životu moc nepotrebujú. Uspokojí sa s teplom, svetlom a zálievkou. Za to sa nám veľmi odmení. Pomôžu nám nielen s mnohými zdravotnými neduhmi, ale aj jedlám dodajú šmrnc, ktorý by sme inak do pokrmov rozhodne nepridali.

Najmä ženy by mali mať bylinkovú záhradku, pretože bylinky môžu pomôcť napríklad pri hormonálnej nerovnováhe alebo pri menštruácii. Niektoré môžu uľaviť od kŕčov, iné zase podporujú dojčenie. Vieme, aké konkrétne bylinky by mali ženy poznať a mať vo svojej bylinkovej záhradke.

alchemilka obyčajná

Jedná sa o jednu z najlepších ženských byliniek, ktorá upravuje menštruačný cyklus, tiež tlmí menštruačné účinky a okrem iného tiež udržuje plod od tretieho mesiaca tehotenstva. Pôsobí preventívne proti výskytu myómov maternice, tiež pozitívne ovplyvňuje celý ľudský organizmus.

rebríček obyčajný

Vedeli ste, že rebríček obyčajný môže dorásť až do výšky osemdesiatich centimetrov? Rebríček sa svojimi účinkami podobá alchemilky, je to tiež bylinka uľavujúca hlavne od ženských problémov, ako je bolestivá menštruácia. Mimo to uľavuje pri zápaloch vaječníkov, pomáha aj proti bolestiam hlavy.

levanduľa lekárska

Levanduľu miluje nejeden z nás už len pre ich vôňu a vzhľad. Oplatí sa ju navyše pestovať aj vo svojej bylinkovej záhradke, keďže má mnohé pozitívne účinky na ľudské zdravie. Napríklad pri inhalovanie levandule dôjde k vyliečeniu prechladnutie, tiež môže vyliečiť nespavosť. Olej z levandule uľavuje pri menopauze, taktiež upokojuje nervy.

dioskórea chlpatý

Dioskórea chlpatý môžeme poznať aj pod názvom Wild Yam. Jedná sa o bylinku, ktorá je vhodná napríklad na rôzne kŕče, od ktorých uľavuje. Tiež odstraňuje problémy súvisiace s predmenštruačným syndrómom, môže mierniť aj nočné potenie.

Môže sa Vám ešte páčiť...