Byliny na uvoľnenie svalov alebo keď nás trápia natiahnuté svaly

Športujete? Ak áno, určite viete, aké to je, keď máte stuhnuté svaly. Obvykle sú svaly natiahnuté a stuhnuté po dlhom či namáhavom cvičení. Keď sa prebudíte s natiahnutými svalmi, je deň veľmi nepríjemný a najradšej by ste sa bolesti čo najskôr zbavili. To našťastie ide, a to s pomocou byliniek, ktoré pomáhajú práve na uvoľnení svalov.

Bylinky sú doslova zázraky na zemi. Mnohí ľudia však nevedia, aké konkrétne bylinky pomáhajú na natiahnuté svaly, čo sú najčastejšie problémy práve športovcov. Pokiaľ vás teda bolia svaly, nemusíte ihneď zamieriť k lekárovi alebo si brať niekoľko dní voľno. Stačí zmierniť bolesť, a to pomocou spomínaných byliniek. Je len otázkou, aké bylinky teda pomáhajú.

Masť z nechtíka lekárskeho nikdy nesklame

Pokiaľ vás trápia natiahnuté svaly, mali by ste skúsiť masť z nechtíka lekárskeho, ktorá rozhodne nikdy nesklame. Nechtík lekársky je jednou z najznámejších byliniek, rastie nielen v prírode, ale aj ho mnohí pestujú na svojich záhradkách. Bylinku je tiež možné zakúpiť vo forme mastičky, ktorou si budete mazať postihnuté miesta. Samozrejme si takú mastičku môžete aj vyrobiť, a to zmiešaním byliny a masti.

Kostihoj lekársky tlmí opuchy aj bolesť

Pokiaľ vás natiahnuté miesta veľmi bolí a ak sa vyskytnú opuchy, stačí keď sa obrátite na kostihoj lekársky. Ide o často používanú rastlinu, ktorá uľavuje od problémov s pohybovým ústrojenstvom. Najčastejšie sa využíva jej koreň, najčastejšie sa kupuje vo forme mastičky, ktorou si len potrite postihnuté miesta. Kostihoj lekársky je známy tým, že odstraňuje bolesť, zrýchľuje hojenie a účinne pôsobí na modriny a natiahnutie svalov po športovaní.

Kurkuma zahreje a odstráni bolesť

Ďalšou bylinkou je takzvaná kurkuma, ktorá minimalizuje bolesť a zahrieva natiahnuté svaly, čo je presne to, čo svaly potrebujú.

Môže sa Vám ešte páčiť...