Česká republika je plná akvaparkov! Ktoré patria medzi „naj“?

Len niektoré výlety je možné vykonávať počas celého roka. Pokiaľ vymýšľate, kam sa s rodinou vydať počas voľného víkendu, zvoľte rozhodne napríklad zoologickú záhradu, ktorá je otvorená po celý rok. Veľakrát sú zvieratá prítulnejšie v zime ako v lete, pretože je pre nich oveľa lepšie počasie. Ostatne pokiaľ vás stále rovnaké zvieratá omrzeli, potom sa zamerajte na nejako inak strávené sobotné či nedeľné popoludnie. Choďte si treba zašportovať. Vďaka tomu, že v poslednej dobe vzniklo naozaj mnoho športových kurtov, ktoré sú uzavreté, sa dajú kolektívne športy hrať aj počas zimy alebo počas dažďa či krupobitia. Pokiaľ však ani toto nie je podľa vášho gusta, skúste to napríklad so zábavnými akvaparkami.

Akvaparky sú to pravé pre rodiny s deťmi, pretože sa deti vždy patrične vyšantia a večer ľahnú do postele tak unavené, že zaspia rýchlejšie, než stihnete povedať „švec“. Takých akvaparkov je v Českej republike naozaj veľa, ale len niektoré sa môžu pýšiť označením „najlepší akvapark v Česku“. Ktorý akvapark teda stojí za to, aby ste ho videli?

• Aqualand Moravia

Pasohlávky sú populárne nielen vďaka prírodnej rezervácii, ale aj práve vďaka univerzálnemu kúpalisku. Aqualand Moravia je úplne geniálne miesto, kde si na svoje príde naozaj každý. Rodičia sa môžu rochnit v mnohých vírivkách a vo vodných kúpeľoch, navštíviť potom môžu aj wellness kút, kde si môžu oddýchnuť v mnohých saunách. Deti sa potom samozrejme vyšantia najskôr na vodných atrakciách. Ide najmä o tobogány, ktorých je naozaj veľa v tomto akvaparku. Ďalej sú tu aj vodné viery a divoké rieky, ktoré však nie sú pre tých najmenších. Organizujú sa tu aj rôzne aqua aerobiky, ktoré sú častokrát zadarmo. Vstup ale do celkového akvaparku, kde sú k dispozícii aj najrôznejšie reštaurácie, nepatrí práve k tým najlacnejším. Za zvýhodnenú cenu sa sem dostanete zhruba za tri až štyristo.

Môže sa Vám ešte páčiť...