Česko bude mať už čoskoro novú najvyššiu budovu

Výškových budov v európskych metropolách neustále pribúda. Rovnako tak je tomu aj v Prahe, miestom, ktoré je týmito budovami preslávené, je predovšetkým Pankrác. V posledných rokoch však výškové budovy pribúdajú aj v ostatných mestských častiach Prahy, napríklad v Nových Butoviciach. Tu má napokon už čoskoro vyrásť najvyššia budova v Českej republike – Top Tower.

Budova bude mieriť vysoko do oblakov

Za projektom novej najvyššej budovy Česka, stojí developerská spoločnosť Trigema, ktorá svoj zámer oznámila na začiatku septembra. Top Tower by sa mal týčiť do výšky sto tridsiatich piatich metrov, čím by o takmer dvadsať päť metrov prekonal rekord doteraz najvyššej budovy AZ Tower, ktorá sa nachádza v Brne. Firma Trigema na projekte pracuje už viac ako dva roky a na architektonickom návrhu budovy spoločne pracujú architekt Tomáš Cisár a výtvarník David Černý. So stavbou budovy by sa mohlo začať približne za dva roky, teda v priebehu roka 2021.

Prečo Nové Butovice?

Nové Butovice sa v súčasnej dobe veľa mení a modernizujú. Nedávno tu bola sprevádzkovaná nová pešia zóna, ktorá má dĺžku takmer tri kilometre a vedie od stanice metra Nové Butovice až k stanici metra Hůrka. Práve u tejto pešej zóny by sa mala nová budova Top Toweru nachádzať. Toto miesto bolo zvolené aj z dôvodu, že v tomto prípade nebude Top Tower viditeľný z centra Prahy, a nebude tak narušovať historické panorámu mesta, čo bolo v minulosti hojne vyčíta niektorým výškovým budovám na Pankráci.

Koncept Top Toweru

Top Tower by mala ponúknuť veľmi široké využitie. V prízemí a nižších poschodiach by malo vzniknúť obchodné centrum, v podzemí budovy bude parkovisko pre verejnosť. V ďalších poschodiach by malo byť multifunkčné kultúrne centrum a kancelárie. Vyššie poschodia budovy by mala ponúknuť nájomné bývanie a na vrchole budovy by sa mala nachádzať verejnosti prístupná vyhliadka na Prahu a jej okolie.

Môže sa Vám ešte páčiť...